Jak ušetřit

Změna dodavatele plynu 2015: Ušetřete tisíce za pár minut „práce“

Trápí vás vysoké účty za energie a rádi byste na budoucí faktuře viděli výrazně nižší částku? Topíte-li plynem, máte jedinečnou šanci na změnu. Na tuzemském energetickém trhu působí množství dodavatelů s různou cenovou politikou. To v praxi znamená, že se cena dodávky plynu liší v závislosti na jednotlivých subjektech. A vy můžete přejít k dodavateli, který vám nabídne výhodnější podmínky než současný. Pokud jste změnu dodavatele plynu odkládali na „neurčito“ kvůli obavě z náročné administrativy, je na čase udělat krok kupředu. Proces je mnohem jednodušší, než jste si možná mysleli.

Jak změna dodavatele plynu probíhá?

Změna dodavatele plynu je možná od roku 2007. Množství domácností však stále odebírá plyn od dodavatele, který nedistribuuje plyn ani zdaleka tak levně jako konkurence. Celá záležitost přitom spočívá jen ve vypovězení staré smlouvy a podpisu nové.

Prvním krokem je porovnání cen plynu konkurenčních dodavatelů. To vám usnadní nezávislé online srovnávače, které na základě zadaných údajů zobrazí nejlevnější nabídky. Přesto buďte obezřetní a použijte objektivní srovnávač – některé portály cíleně doporučují určité dodavatele, protože s nimi spolupracují na bázi partnerského programu.

Jakmile si vyberte levého dodavatele plynu a podepíšete plnou moc, postará se o veškerou administrativu namísto vás. Pozor – je podstatné, aby vás k současnému dodavateli nevázala smlouva na dobu určitou. Počítejte s výpovědní lhůtou a sankcí za předčasné ukončení smlouvy.

Našim vítězem je Enra Services

Na závěr jsme si nechali konkrétní tip na dodavatele, který se dle našich nezávislých testů jeví jako jeden z nejvýhodnějších. Společnost Enra Services s.r.o. nejenže distribuuje plyn levně, ale zároveň zajišťuje profesionální zákaznický servis. Za zmínku stojí letité zkušenosti v oboru a přátelská firemní kultura. Nechcete-li v budoucnu řešit zbytečné komplikace s nezkušenými a nezodpovědnými subjekty, vsaďte na Enra Services a ušetřete až tisíce korun za rok. Další informace najdete nad www.enra.cz.

1 komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Změnu dodavatele jsme uvítali, i když to bylo nečekaně přes obchodnici, která zavítala k nám domů. Musím říct, že manžel ji nešetřil svými otázkami, proč zrovna přejít k alternativci. Nakonec se nám Xenergie osvědčili i komunikace s nimi je bez problematická. Za nás doporučuji.