Jak ušetřit

Elektronické cigarety šetří peníze i zdraví

Kouření škodí zdraví a zároveň stojí pořádný ranec. V kontextu se současnou inflací je nyní cena cigaret pro běžnou populaci téměř neakceptovatelná – silný kuřák ročně utratí přes 40 tisíc korun. Nejlepším řešením je samozřejmě típnout poslední „cígo“, ovšem bez odborné pomoci dokáže přestat pouze 4 % lidí. Jako levnější a zdravější alternativa se nabízí elektronická cigareta. Jaké výhody a nevýhody od vapingu očekávat?

Kolik díky e-cigaretě ušetříte?

Co se týče finanční stránky kouření a vapingu, elektronické cigarety jsou zhruba o 60-70 % levnější oproti klasickým cigaretám. V praxi záleží na ceně e-liquidu a žhavících hlav.

Jako finančně zajímavé a zároveň velmi praktické řešení se nabízí tzv. jednorázové elektronické cigarety. Desítky příchutí najdete v e-shopu HQD.cz. Novinka HQD Wave vydrží až 600 potahů a láká na komfortní (automatické) vapování bez nutnosti stisku tlačítka.

HQD velkoobchod garantuje vysokou kvalitu produktů, kterou potvrzuje certifikací.

Je elektronická cigareta zdravá?

E-cigarety zdravé rozhodně nejsou. Lépe položená otázka by zněla, zda je vaping ke zdraví šetrnější než konvenční kouření. Odpověď zní „ano“, protože nedochází ke spalování tabáku. Dle komplexní studie odborníků z Royal College of Phisicians je vaping zhruba o 95 % bezpečnější – v praxi přirozeně hraje roli kvalita e-liquidu.

V náplních je obsažen „pouze“ nikotin, ale nikoliv dehet, karcinogenní látky a další škodliviny, kterých se v cigaretách nachází nespočet.

Další poměrně významnou výhodou vapingu je fakt, že nezapáchá, a tedy neobtěžuje okolí. Z elektronické cigarety totiž nevychází kouře, ale pára.

Jinými slovy – e-cigareta představuje plnohodnotnou, a přitom ve všech směrech výhodnější náhradu klasických cigaret. A kdo ví, možná vám nakonec pomůže k tomu, abyste se zbavili závislosti na nikotinu.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.