Jak ušetřit

Zlobí vás rozpočet? Přečtěte si 4 praktické tipy, jak výrazně snížit pravidelné výdaje

Chytrý podnikatel by nepromeškal žádnou šanci, jak snížit pravidelné výdaje. A kdy jindy začít šetřit než v době, jako je ta dnešní? Česká ekonomika zažívá krušné časy a vyhlídky do budoucích měsíců nejsou příliš růžové. Na druhou stranu vám garantujeme, že následující úsporná opatření oceníte kdykoliv.

1. Přejděte na home office

Vždycky jste snili o tom, že dáte vale kanceláři a budete pracovat z pohodlí domova. Co vám brání? Pronajměte si virtuální sídlo s možností rezervace zasedací místnosti a udělejte si pracovní koutek ve svém bytě. Ušetříte majlant, a navíc nebudete ztrácet čas cestováním.

Budete-li pracovnu zařizovat takříkajíc z gruntu, zaměřte se na segment použitého kancelářského vybavení. Pracovní stůl, skříně a další nábytek ve skvělém stavu sežnete za pár korun.

2. Digitalizujte (a tiskněte levněji)

Trápí vás výdaje za tisk? Zamyslete se nad tím, kolik vytištěných dokumentů skutečně využijete – a k jakému množství se naopak nikdy nevrátíte a necháte ho ležet v šanonech. Tiskněte proto s rozumem, využívejte kvalitní repasované tonery či cartridge (jsou výrazně levnější a na kvalitě tisku rozdíl v ceně nepoznáte – zakoupíte je např. u renomovaného prodejce Tonera.cz) a především digitalizujte.

3. Nakupujte repasovanou techniku

Potřebujete výkonnější notebook? Než zaplatíte desítky tisíc za nový model, poohlédněte se u specializovaného prodejce po repasovaném kousku. Pravděpodobně se vám podaří sehnat stroj s výbornými parametry za velmi výhodnou cenu.

4. Oželte firemní vozidlo

Mít před domem nablýskaný manažerský sedan je lákavá představa, ale potřebujete ho vůbec? Neplaťte za operativní leasing jen proto, abyste na ostatní udělali dojem. Luxusní auto si pořiďte až za odměnu – v době, kdy vám to firemní rozpočet skutečně dovolí a nebude se pod náporem pravidelných splátek hroutit.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.