Jak ušetřit

Software není potřeba kupovat za plnou cenu

Každý počítač potřebuje ke svému normálnímu chodu nejen dobrý hardware, ale neobejde se ani bez odpovídajícího softwaru. Ten ovšem často není zrovna levný.

Hodně programů, bez kterých se rozhodně neobejdeme, se běžně prodává i za několik tisíc korun. Je možné je však koupit i levněji.

Freeware se vždy nehodí

Existují lidé, a není jich málo, kterým stačí na všechno volně stažitelný software. Jedná se o programy, které jsou k dispozici zdarma. Často ovšem jde jen o jakousi demo verzi, a aby vše fungovalo podle předpokladů, je nezbytné si dokoupit zbytek funkcí.

Mnohé programy sice nevyžadují žádné platby, na druhou stranu ty jsou určeny hlavně pro odborníky a hračičky, co jim nevadí hrabat se v systému celé hodiny. Běžný počítačový uživatel z pochopitelných důvodů zrovna toto příliš nevyhledává.

Obecně řečeno, placené programy jsou většinou lepší než neplacené verze, alespoň pro běžné lidi. Jejich cena však bývá dost vysoká. Naštěstí je možné ji snížit, a to dokonce legálně.

Druhotný software

Stačí si pořídit druhotný software, třeba ve formě Office 365 pro jednotlivce. Stále se člověk placení nevyhne, na druhou stranu se finančně ani moc nevydá. Tento druh softwaru je totiž daleko levnější, než je standardem.

Microsoft 365 pro rodiny lze tudíž získat za pár stovek, místo tisícovek, což je samozřejmě velice lákavá nabídka. Pochopitelně nejde o nic nelegálního, vše je podle zákona.

Proč tak nízké ceny?

Druhotný software jsou víceméně vyřazené programy, které fungovaly na počítačích v korporátních kancelářích. Jakmile se počítače vyřadily, automaticky se přestal používat i software. Ten ovšem lze využít i nadále, právě v rámci druhotné licence.

Zákazník si ve vybraném obchodě objedná program a po zaplacení mu dojde licenční kód. Program si pak stáhne do počítače a aktivuje ho zaslaným licenčním kódem. Nic složitého na tom není.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.