Jak ušetřit

Repasovaný herní notebook se jednoduše vyplatí. Jaké konkrétní výhody nabízí?

Nedá se svítit. Váš potomek potřebuje herní notebook, který mu poslouží jako zdroj zábavy i školní pomůcka. Ale kde na něj vzít, když máte omezený rozpočet, nebo se vám jen nechce zbytečně utrácet? V obou případech platí, že jedinou správnou volbou je repasovaná výpočetní technika. Určitě jste o ní slyšeli, jen si možná nedokážete vzpomenout na konkrétní výhody. Zopakujme si je společně.

Co to znamená, když je notebook repasovaný?

Termín repasovaný notebook označuje zařízení, které je použité, avšak před opětovným uvedením na trh prošlo důkladnou kontrolou a samozřejmě i případnou opravou nefunkčních náhradních dílů. „Repasy“ se do prodeje dostávají ve vynikající kondici.

Odkud se repasovaná výpočetní technika bere?

Repasovaná PC a notebooky obvykle pochází z větších firem – často z finančního sektoru. Korporace pravidelně obměňují výpočetní techniku a starou, která stále bezvadně funguje, prodávají specializovaným bazarům. Ty následně provádějí servis a plně funkční výpočetní techniku vrací do oběhu.

Netušené výhody, pro které si repasy zamilujete

O repasované herní – PC i notebooky je obrovský zájem. Není divu – nabízí bezkonkurenční poměr ceny, kvality a užitných vlastností. Obvykle se jedná o zařízení značek nejlepšího jména a zpravidla o modely vyšší třídy (např. HP Elite Book a Zbook, Dell Precision a Alienware, Lenovo Thinkpad…), jejichž výkon je srovnatelný s novým zbožím v nižší cenové relaci. Pro mnohé zákazníky je výhodou i fakt, že pořízení repasovaného počítače je podstatně ekologičtější než nákup nového.

Herní repasované – notebooky a PC sice nemusí stačit na hraní nejnáročnějších herních titulů, ale pro středně náročného uživatele představují plnohodnotné řešení. Ceny jsou natolik nízké, že je těžké odolat, a navíc se na ně vztahuje roční záruka.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.