Jak ušetřit

LED žárovky: Dobrá volba pro domácnost i firmu

Pokud jste ještě ”starožitné” žárovky s vláknem nevyměnili za moderní LED technologii, neměli byste dlouho čekat. Nejen LED pásek, ale i další typy osvětlení výrazně uleví vašemu rozpčtu. Čas jsou peníze a v případě úsporného osvětlení to platí dvojnásob. Light emitting diode je ekonomická a zároveň velmi praktická volba. Ročně díky ní můžete ušetřit až tisíce korun za elektřinu.

LED osvětlení vás p nířesvědčí množstvím výhod

Hlavní výhodou LED žárovky oproti klasickému zdroji světla je minimální spotřeba energie. Běžné žárovky jsou za zenitem a není důvod se k ním vracet. LEDky jsou až o 90 % úspornější při srovnatelné kvalitě osvětlení a podle mnoha odborníků jde navíc o přirozené světlo, které je pro lidský zrak lepší. Naše oči se takovému světlu lépe přizpůsobují.

K dalším výhodám LED osvětlení patří velmi dlouhá životnost. Pokud jste si zvykli měnit žárovky v pravidelných intervalech, překvapí vás, že se o LEDky nebudete muset starat po mnoho dlouhých let. Namontujete je a budou svítit desítky tisíc hodin. Životnost kolem 50000 hodin není nic výjimečného, což v domácnosti či v kanceláři znamená mnoho let bezstarostného provozu.

LED svítidla jsou stavěná na časté zapínání a vypínání, jsou nadstandardně odolná proti otřesům, a když spadnou na zem, většinou se nerozbíjí. A bude se vám zamlouvat i to, že bezprostředně po zapnutí svítí na plný výkon.

Mají LED žárovky nevýhody?

Nic není dokonalé a také v případě LED osvětlení musíme zmínit určitou nevýhodou. Tou je vyšší pořizovací cena oproti běžným žárovkám. Ale na druhou stranu však vydrží podstatně déle a v konečném součtu je výrazně levnější. Ceny žárovek a dalších zdrojů světla na bázi LED technologie v posledních letech výrazně klesají a investice se tedy rozhodně vyplatí.

Vyberte si to správné osvětlení

LED svítidla nejsou pouze žárovky, ale také trubice, panely, reflektory a další typy včetně nouzových svítidel – https://www.ledakce.cz/nouzova-led-svitidla/, Nabídka je široká a určitě v ní najdete to, co potřebuje. Po kvalitních LEDkách se můžete poohlédnout například na ledakce.cz, kde je seženete za skvělé ceny.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.