Investice

Proč se ceny zlata liší a jak si vybrat tu nejlepší nabídku?

Máte pocit, že zlato na investici nakoupíte u všech prodejců za stejnou cenu? Tak takhle investování do zlata nefunguje, protože i tady fungují zákony trhu a někteří prodejci se snaží na zlatě vydělat ještě o poznání více. Jak to tedy udělat, aby investování do zlata bylo opravdu výhodné a neutratili jste tisíce korun na víc? S tím vám pomůže následující článek, kde najdete také informaci o tom, odkud pochází většina zlatých slitků.

Víte, že zlaté slitky pochází ze Švýcarska?

Každá česká mincovna se specializuje na ražbu mincí a žádná z nich není producentem zlatých slitků. Ani žádná slovenská mincovna nemá ve své specializaci výrobu zlatých slitků. Při investování do zlata si tak s velkou pravděpodobností koupíte zlatý slitek původem z některé ze švýcarských rafinérií. Je to naprosto v pořádku, protože švýcarské zlato má samozřejmě vysokou kvalitu. Jen je jeho nabídka v českém prostředí mnohdy omezená.

Porovnejte ceny zlata od více prodejců

Čeští prodejci většinou nabízí stejné zlaté slitky za rozdílné ceny. Při porovnání nejlevnější a nejdražší nabídky se rozdíl pohybuje až kolem 10 procent. A to je u zlata, které se mnohdy nakupuje i za statisíce korun, již důvod k opravdu pečlivému výběru, jaký konkrétní produkt a u koho nakoupíte. Cena zlata na komoditní burze tak určitě není jediné číslo, jaké by vás mělo zajímat. Větší výpovědní hodnotu pro samotnou realizaci nákupu totiž má přímé porovnání konkrétních nabídek zlatých slitků na prodej.

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ Říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.

Při výběru si prověřte také obchod

Pro maximální spokojenost s nákupem zlata si kromě ceny ověřte také fakt, že jde o solidního prodejce. Investiční zlato je totiž v poslední době velmi populární, což může lákat i nepoctivé obchodníky. Výběrem společnosti s delší historií a více pozitivními recenzemi od zákazníků však jistě chybu neuděláte.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.