Investice

Pravý perský koberec je k nezaplacení

Podlahové krytiny se dnes dají pořídit z celé řady přírodních i umělých materiálů. Ne každá podlaha se však hodí všude. Třeba v obývacím pokoji by kupříkladu keramická dlažba nevypadala příliš dobře.

Ta je vhodná tak do kuchyně, potažmo koupelny. V obývácích by měl správně být alespoň z části koberec, pokud možno kvalitní.

Čištění je hračka

Každé malé dítě asi ví, že tepichy se docela rády a snadno špiní. Stačí trocha nepozornosti a už je tu problém. Kdysi se nehody s vínem nebo polévkami musely řešit ve specializovaných čistírnách, nicméně dnes se již tyto problémy dají řešit doma svépomocí. Stačí mít vhodný saponát, který dokáže odstranit prakticky všechny skvrny, aniž by to tepich poznamenalo.

Na kobercích rády ulpívají i různé alergeny ve formě kočičích či psích chlupů. I ty je už možné vcelku bez potíží odstranit, a sice dostatečně výkonným vysavačem.

Některé typy mají dokonce k dispozici i dezinfekční ultrafialové světlo. Lidé mající potíže třeba se sennou rýmou se tudíž nemusí bát si koberec pořídit.

Příjemné teplo

Koberce si ale člověk nekupuje kvůli snadnějšímu čištění. Hlavní devizou všech alespoň trochu lepších tepichů je jejich měkkost, respektive schopnost hromadit teplo.

Ano, hlavně modely s delší vlasem tuto vlastnost mají. Také proto se dá po kobercích chodit naboso i v zimě a nenastydnout od podlahy. Navíc díky této schopnosti v místnostech s tepichem obvykle panuje lepší tepelná pohoda než pokojích bez koberců. Díky tomu je možné beztrestně ubrat pár stupínků na topení, a tím pádem i trochu ušetřit.

Za špičku je potřeba náležitě zaplatit

Dobrý tepich není zrovna nejlevnější, ale pořád se dá pořídit za poměrně příjemnou cenu. Za opravdový kvalitní orientální koberec však člověk může zaplatit i desetitisíce, někdy dokonce více.

Nejedná se ovšem o sériovou výrobu, nýbrž o ručně vytvořený produkt, který za nabízené peníze rozhodně stojí. A to nejen pro kvalitu zpracování, ale také pro vizuální vlastnosti. Perský koberec je prostě něco výjimečného ve všech ohledech.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.