Pojištění

Pojištění odpovědnosti pilotů: Co byste o něj měli vědět?

V dnešním článku se zaměříme na velmi specifické pojištění, které je určeno poměrně úzké skupině osob. Patříte-li mezi milovníky létání a vlastníte pilotní průkaz, případně pracujete jako instruktor, pravděpodobně jste o pojištění pro pilota slyšeli. Prozradíme vám základní vlastnosti a tip na to, jak pojistku sjednat z pohodlí domova za nejlepší možnou cenu.

Pro koho je pojištění pilotů určeno?

Začněme obecnou charakteristikou. Pojištění odpovědnosti pilotů je určeno pro piloty i instruktory a vztahuje se na škody, které pojištěnec na vypůjčeném letadle způsobí. Někdy stačí málo a citlivá elektronika vypoví službu, případně dojde k poškození mechanických částí na trupu, třeba při tvrdším přistání. Situací, kdy může dojít ke škodě, je nespočet. Dobrá zpráva je, že se pojištění váže také na škody, které způsobí instruktorův svěřenec během výuky.

Pojistku si nastavíte dle potřeby

Pojištění pilotů lze v mnoha směrech přizpůsobit. V prvé řadě jde o limit pojistného plnění, v další řadě pak o dobu trvání pojistky, a to na dobu určitou nebo neomezenou. Zvolíte-li pojištění s neomezenou platností, bude smlouva automaticky obnovována i bez vašeho souhlasu (do doby, než ji vypovíte). Zároveň počítejte se spoluúčastí, podobně jako v případě havarijního pojištění.

Tip: Víte, jak získat pilotní průkaz?

pojisteni-pilotu

Sjednejte si pojištění pro piloty online

Buďme však trochu konkrétnější. Kdo pojištění pro piloty a instruktory nabízí? Produkt nenajdete v portfoliu každé pojišťovny, nicméně i na našem trhu působí subjekty, v jejichž nabídce pojistka nechybí. Za zmínku stojí pojišťovna ERGO, která nabízí online pojištění pro pilota s výší pojistného plnění od 50 000 do 600 000 Kč a s velmi nízkou spoluúčastí (10 %). V základní ceně je pojištění pro pilota i pro instruktora a za počet nalétaných hodin získáte až 20% slevu. Pojištění je platné celosvětově, a to bez příplatku.

Tip: V nabídce pojišťovny ERGO najdete i jiné atraktivní produkty. Mohlo by se vám hodit pojištění nemovitosti, cestovní nebo třeba úrazové pojištění. Informace najdete na www.ergo.cz.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.