Osobní finance Pojištění

Jak postupovat při sjednání havarijního pojištění

Luxury sports car speeding on a highway at the sunset

Nejvíc užitečné je pro řidiče, kteří jsou majiteli nového nebo drahého vozidla. Ovšem výhodné je téměř pro každého. Havarijní pojištění vám totiž dodá pocit jistoty, že na případné škody způsobené na vašem automobilu nebudete sami. V současné době můžete získat kvalitní a zároveň velmi levné pojistné krytí, ať už jste majitelem luxusního Mercedesu, nebo škodovky nižší třídy.

K čemu je dobré takzvané havarijko

Havarijní pojištění automobilů chrání před škodami způsobenými živly nebo vzniklými v důsledku havárie, odcizení, vandalismu či neoprávněného užití vozidla. Při dopravní nehodě slouží havarijní pojištění ke krytí škod na vlastním vozidle, pokud je nehoda způsobena pojištěným řidičem, v opačném případě je hrazena z povinného ručení viníka. Havarijní pojištění poskytuje komplexní ochranu pro škody, které se stanou za vaší přítomnosti i mimo ni, například pokud vám někdo poškrábe auto na parkovišti.

Na webu Porovnej24.cz lze sjednat havarijní pojištění pohodlně během několik minut díky rychlému srovnání nabídek, které vám ukáže pro vás optimální a nejlevnější havarijní pojištění. V sekci pojištění klikněte na havarijní pojištění. V zobrazeném formuláři zadáte údaje o vašem vozidle, to znamená značku, model vozidla a jeho technické parametry jako objem motoru, výkon a hmotnost vozidla. Rovněž přidejte informace o zabezpečení vašeho automobilu (zda má imobilizér, alarm nebo jiný druh zabezpečení.

V online srovnání můžete rovněž zaškrtnout možnost „chci také povinné ručení“, díky čemuž můžete získat slevu za propojištění. Zamyslete se nad tím, zda nemáte nějakou smlouvu (třeba životní pojistku, majetkovou smlouvu) u některé pojišťovny. Můžete tak získat zajímavou slevu. Poté vás čeká krátké vyplnění osobních údajů. Uveďte na sebe i telefonní číslo, v rámci obchodních vztahů vám odborně proškolený personál dokáže na základě osobního kontaktu vyjednat u pojišťoven podpultové ceny. Počkejte, až se vám ozve specialista a probere s vámi možnosti slevy na pojistném.

Co ke srovnání nabídek pojištění potřebujete?

Je to jednoduché – malý technický průkaz a velký technický průkaz. Z těchto dokumentů vyčtete všechny potřebné informace o vašem vozidle jako objem motoru, výkon, hmotnost a datum první registrace vozidla. Pokud chcete měnit pojišťovnu, mějte při ruce vaši dosavadní smlouvu havarijního pojištění, ať víte, od jakého data si chcete sjednat novou pojistku. Pokud zatím havarijní pojištění nemáte, smlouvu potřebovat nebudete.

Ke sjednání havarijního pojištění je také potřeba fotodokumentace, aby si pojišťovna ověřila některé skutečnosti týkající se vozidla. Pracovníci pojišťovny si vozidlo chodí nafotit přímo k zákazníkovi, ovšem některé už umožňují fotodokumentaci online, tudíž vy může vše pohodlně vyřídit z pohodlí domova. Nezapomeňte také, že havarijní pojištění se nevztahuje na přepravovaný náklad, pouze na vozidlo samotné.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.