Pojištění

Kdy vám přijde vhod havarijní pojištění a jak ho správně vybrat?

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení je pojištění, které se týká každého vozidla, které je provozováno na pozemní komunikaci. Jinými slovy se mu nevyhne žádný majitel automobilu či motocyklu. Ale jak je to s havarijním pojištěním? Tento produkt slouží k uhrazení újmy viníka a je dobrovolný. Za jakých okolností je vhodné o pojištění vozidel uvažovat, kdy je naopak zbytečné a kdo nabízí nejvýhodnější podmínky na trhu?

Kdy (ne)uvažovat o sjednání havarijního pojištění?

Havarijní pojištění se vyplatí především majitelům nových vozů a motocyklů, případně starších modelů, které si stále drží vysokou cenu a jejichž případná oprava je finančně náročná. Bývá nedílnou součástí nákupu vozu na leasing, kdy je většinou součástí splátky.

Dopravní experti doporučují sjednání havarijního pojištění začínajícím a méně zkušeným řidičům, u nichž je riziko nehody nejvyšší.

Pro vlastníky starších vozidel je vhodné pouze pojištění proti odcizení, vandalismu a živelné katastrofě. Tento typ pojištění je relativně levný a vyplatí se i s ohledem na nižší cenu vozidla. Havarijní pojištění by však u takového auta (především kvůli spoluúčasti) rentabilní nebylo.

Jak vypadá nejvýhodnější nabídka na trhu?

Havarijní pojištění nabízí téměř všechny tuzemské pojišťovny, a proto není snadné vybrat to nejvýhodnější. Pokud vám jde o nejlepší poměr ceny a služeb, vsaďte na havarijní pojištění od AXA.

Pojišťovna AXA automaticky pojišťuje na obecnou cenu vozidel, neklade žádné zabezpečovací prvky pro získání levnějšího pojištění (vyjma dražších vozidel) a dává klientům na výběr ze 3 pojistných balíčků. Již základní varianta obsahuje veškerá důležitá pojistná krytí, a to včetně krádeže auta nebo příslušenství. Spoluúčast je volitelná a potěší vás i administrativně-právní podpora v ceně pojistného. Nedílnou součástí každého balíčku je i nonstop bezplatná pomoc v nouzi na cestách.

1 komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • „Vsaďte na havarijní pojištění AXA,“ na základě jakých údajů porovnáváte (máte reálné srovnání)? Takhle je to pouze nepodložený výkřik do tmy. Myslím si, že nejlepší havarijní pojištění je často individuální záležitostí a nejde to úplně zobecnit. Doporučoval bych mrknout se sem http://www.klikpojisteni.cz/havarijni-pojisteni/.