Exekuce

Kde zjistit informace o vašich i cizích exekucích? Poradíme vám!

Exekuce jsou dnes poměrně velkým strašákem. Kdo neplatí své závazky, na něho si obávaný exekutor velmi rychle došlápne. Možností, jak může konat, je hned několik. Patří sem:

  • Obstavení osobního účtu
  • Exekuce na plat
  • Zabavení movitého a movitého majetku

Exekutoři jsou samozřejmě povinni vás o těchto krocích informovat, stejně jako mají i další povinnost, kterou je zapsání exekuce do konkrétní databáze. Tou je Centrální evidence exekucí. Získat z ní údaje však může být poměrně složité. Je to nejenom zdlouhavé, ale zároveň je zapotřebí také registrace nebo nemalé finanční prostředky. Proto vznikla služba Kontrolaexekuce.cz. Ta vás přesvědčí o tom, že to jde i jednoduše!

Jak a co můžete z pohodlí domova vyhledávat?

Podíváme-li se na služby portálu www.kontrolaexekuce.cz blíže, určitě přijde vhod celková rychlost a jednoduchost. Z pohodlí domova tak získáte potřebný výpis bez nutnosti se registrovat, stejně jako bez nutnosti kamkoliv chodit či se trápit s administrativou. Vyhledávání je velmi snadné a intuitivní. Stačí zadat jméno, datum narození, popřípadě IČ. V daném registru totiž mohou figurovat také podnikatelé. Jak z možnosti vyhledávání vyplývá, nemusíte zjišťovat jenom informace o své osobě, ale dostanete k dispozici data o jakékoliv fyzické, nebo právnické osobě bydlící v ČR.

Kdy se daná možnost hodí?

Primárně přijde vhod každému z nás, pokud si chceme ověřit, že aktuálně proti nám není vykonávána žádná exekuce, o které zatím nevíme. Dále je však zmíněná služba dobrou volbou každého, kdo si chce ověřit bonitu svých klientů a zákazníků. Podnikatelé prověří svého nového zaměstnance, dodavatele či odběratele. My jako soukromé osoby prověříme třeba nájemníka našeho bytu, nebo kupce auta, který má velký zájem koupit výhradně na splátky. Ověřit ale lze třeba i životního partnera. Nezapomínejte totiž na to, že případné zabavování se může týkat i věcí, které patří do společného jmění manželů.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.