Exekuce

Jak získat výpis z registru dlužníků?

Registr dlužníků slouží k tomu, aby v případě potřeby sdělil veškeré informace o dlužných částkách a exekucích o daném subjektu. Pokud si plánujete vzít půjčku, je dobré o případných dluzích vědět. Mimochodem – případná půjčka může být zamítnuta právě z důvodu, že byste byli umístěni v registru dlužníků. Proto jestli předem vyřídíte výpis, ušetříte si řadu potenciálních komplikací. V následujících řádcích vám poradíme, jak probíhá kontrola a jak získat výpis z evidence dlužníků.

Statistiky

Podle statistik za pouhých 24h vyjde až 76 % kontrol s exekucí a zbylých 24 % bez exekuce. Tyto statistiky jasně vypovídají o tom, že postižená osoba může mít exekuci, aniž by o ní vůbec věděla. Proto je ideální provádět kontrolu alespoň občasně.

Jak získat výpis z registru dlužníků?

Výpis můžete získat snadno a rychle prostřednictvím různých webových stránek, které se zabývají touto tématikou. Například exekuceinfo.cz poskytuje služby bez jakékoliv registrace a výsledek vám navíc bude zobrazen okamžitě.

Jak postupovat?

Registr dlužníků online funguje na velmi jednoduchém principu. Do vyhledávání zadáte vaše jméno, příjmení a datum narození, nebo můžete použít rodné číslo. Pokud se jedná o právnickou osobu, jednoduše vyplníte IČO. Jakmile budete mít všechna potřebná okénka vyplněna, stačí kliknout na  „souhlasím s obchodními podmínkami“ a přejít k platbě.

Platba probíhá přes platební bránu PayU, kdy lze vybrat z různých platebních možností. Celková částka za výpis činí 218 korun vč. DPH. Jakmile platba proběhne, výsledek se vám zobrazí okamžitě.

Pokud se subjekt nachází v evidenci exekucí, zobrazí se vám veškeré detailní informace o subjektu. Ovšem pokud žádné exekuční řízení nevzniklo – výsledek bude negativní.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.