Exekuce

Jak probíhá exekuční dražba nemovitosti?

Sníte o lepším bydlení, ale nemáte dostatek finančních prostředků? Potřebujete komerční prostory na podnikání a narazili jste na ten samý problém? V tom případě se po nemovitosti poohlédněte v nabídce exekutorských úřadů. Dražba nemovitostí je poměrně jednoduchá cesta, jak získat nemovitý majetek za velmi výhodnou cenu.

Jakmile najdete nemovitost, která vyhovuje vašim představám, nic vám nebrání, abyste se pustili do dražby. Jedná se o poměrně jednoduchý proces, který je naprosto bezpečný a transparentní.

Dražba nemovitosti může proběhnout dvěma způsoby:

  • v dražební místnosti příslušného exekutorského úřadu s přímou účastí dražitelů
  • online prostřednictvím elektronické aukce

Přesný typ dražby určí exekutor v dražební vyhlášce, proto byste si měli její obsah důkladně nastudovat.

Dražby se může zúčastnit každý, kdo dosáhl plnoletosti a je způsobilý jednat sám za sebe. Případně osoba pověřená ověřenou plnou mocí.

Průběh dražby s přímou účastí

Předpokladem pro účast na dražbě je úhrada tzv. dražební jistoty. Tuto částku lze uhradit v předstihu na účet exekutora (musí být připsána nejpozději před zahájením dražby) nebo hotově na místě. Pokud dražbu nevyhrajete, peníze vám budou vráceny.

Samotná dražba pak probíhá tak dlouho, dokud zájemci činí nabídky. Vyhrává účastník s nejvyšší nabídkou. V prvním kole dražby se začíná dražit na cca 2/3 tržní hodnoty nemovitosti. Pokud o nemovitost není zájem, postupuje do dalšího kola a draží se za cca ½ své tržní hodnoty.

Průběh dražby přes elektronickou aukci

Po registraci na webových stránkách exekutorského úřadu získáte přístupové údaje ke službám a dražbám. Po přihlášení do systému se připojíte ke konkrétní dražbě, jejíž průběh je v podstatě identický jako dražba s přímou účastí. Vyhrává zájemce, který nabídne nejvyšší cenu. Ani v případě elektronické aukce se nevyhnete zaplacení dražební jistoty.

Chcete-li se o dražbách nemovitostí dozvědět další informace, pokračujte na www.drazba-nemovitosti.com. Portál provozuje Exekutorský úřad Ostrava.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.