Exekuce

Jak vyřešit exekuci na vaši nemovitost?

Máte dluhy, které už začal řešit exekutor? Pokud ano, jistě má v plánu zabavení vaší nemovitosti a následný prodej v dražbě. Tato cesta má však řadu rizik. Nejenom, že se váš dům nebo byt prodá za nízkou cenu, ale takto provedená exekuce může souviset i s mnoha účtovanými poplatky, které jste nuceni zaplatit. Je proto třeba hledat cesty efektivnější. Jak vypadají?

Pomoci může výkup nemovitostí

První cesta z vašich dluhů je spojena s výkupem vaší nemovitosti. Pozitiva této možnosti jsou jasná. Patří mezi ně:

  • Vyřízení do 24 hodin
  • Ocenění nemovitosti za 30 minut
  • Jednoduchá administrativa

Jak vše proběhne? Jednoduchost tohoto postupu jistě potěší i vás. Po nezbytných formalitách dojde k vyplacení exekuce – kdy exekutor dostává částku odpovídající vašemu celkovému dluhu. Společnost, která realizuje výkup nemovitostí, vás následně kontaktuje za účelem toho, aby vám předala také rozdíl v kupní ceně. Mnohdy se stává, že lidé dluží méně, než jaká je hodnota jejich nemovitosti. Proto nemusí mít strach, že by snad o své finanční prostředky přišli.

Nemovitost může zůstat stále vám

Existuje i druhá, zajímavější cesta, která vychází z výše uvedeného. I ta patří mezi velmi efektivní a také vyhledávané metody řešení exekuce. Prvotní postup je stejný, jako v předchozím případě. Pouze s tím rozdílem, že nemovitost nemusí být prodána nikomu cizímu, ale můžete si ji opět koupit vy sami. V čem je to zajímavé? Hlavně v jistotě, že o svou nemovitost nemusíte nezbytně přijít. Druhou jistotou je to, že může být na koupi využita výhodná možnost financování – třeba formou hypotečního úvěru.

Proč jít těmito cestami?

Jak jsme již zmínili, dražby nemovitostí nepatří mezi nejvýhodnější cesty prodejů a tak téměř vždy dostanete za svůj byt či dům méně, než je jeho tržní hodnota. Naproti tomu vyplácení exekucí počítá právě s touto cenou, která patří mezi nejvyšší na trhu. Druhým pozitivem je fakt, že se vyhnete i mnohatisícovým poplatkům za všechny exekutorské úkony, které s přípravou dražby souvisí.

1 komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.