Pojištění

Jak vybrat pojištění auta? Vyřizování na pobočce je minulostí

Pojištění je jistota. Finanční kompenzace v případě škodní události – majetkové nebo zdravotní újmy – pomáhá zmírnit následky. Ať už se vám v životě přihodí cokoliv, díky pojištění se postavíte na nohy mnohem rychleji. A samozřejmě platí to také o pojistných produktech, které si musíte (povinné ručení) a můžete (havarijní pojištění) sjednat ke svému vozidlu. Já jsem je uzavírat nedávno a neopustil přitom pohodlí své židle.

Sjednat si povinné ručení online není složité. Když jsem to zvládl já – člověk s mírnou averzí vůči elektronice, zvládnete to i vy. Internet mi navíc umožnil objektivně porovnat všechny dostupné varianty, což by jinak nebylo dost dobře možné. Raději si ani nepředstavuji časovou náročnost setkání s obchodními zástupci jednotlivých pojišťoven.

Nejvýhodnější pojištění auta jsem našel přes web kalkulackapojisteni.com do cca dvou minut a ušetřil téměř polovinu oproti částce, kterou jsem pravidelně hradil na účet původní pojišťovny již několik let. O bonusy jsem nepřišel, zelená karta dorazila mailem a za pár dní i poštou.

V hlavní roli není není pouze nízká cena

Finanční úspora pro mě byla důležitá, ale věděl jsem, že při výběru pojištění auta hrají roli i jiné faktory. Kromě dostatečně vysokého limitu především kvalita asistenčních služeb. I v tomto směru mi pomohla kalkulackapojiteni.com. Článek na téma porovnání asistenčních služeb mi ušetřil spoustu času, který bych jinak strávil hledáním informací na webech pojišťoven.

Nakonec mám i „havarijko“

Havarijní pojištění jsem dlouhé roky s díky odmítal s tím, že nebudu „zbytečně“ platit za něco, co je určeno především pro začátečníky a nejisté řidiče. Jenomže nehody se nevyhýbají ani těm zkušenějším. Stačí krátké zaváhání… Po přečtení článku o havarijním pojištění v roce 2020 mi došlo, že „havarijko“ je skutečně pro každého. Doslova k nezaplacení je například v případě odcizení vozu. A když si pomocí porovnávače najdete nejvýhodnější variantu, pojistné vám vichr v peněžence neudělá.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.