Pojištění

Jak ušetřit na povinném ručení?

Vlastnictví motorového vozidla s sebou přináší řadu povinností, mezi které patří zákonem stanovené pojištění – pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení. Platná legislativa sice nařizuje sjednání tohoto pojištění, nicméně nestanovuje přesné podmínky. Ty si určují pojišťovny a majitelé motorových vozidel si mohou vybrat produkt na základě specifických požadavků. V praxi se vyplatí věnovat výběru pojištění čas a sáhnout po nabídce nejvýhodnější nabídce. Důslednou selekcí povinného ručení ušetříte až tisíce korun ročně a zároveň získáte atraktivní podmínky.

K čemu slouží povinné ručení?

Povinné ručení chrání účastníky provozu na pozemních komunikacích před škodami způsobené provozem motorového vozidla. Zaviníte-li škodní událost, vyhnete se náhradě škody. Tu za vás zaplatí pojišťovna, u které máte sjednané pojištění.

Jednotlivé produkty se liší výší plnění a dalšími parametry. Nejnižší cena by ovšem neměla být rozhodujícím faktorem. Snažte se najít pojištění, které zahrnuje užitečné služby. Za zmínku stojí asistenční služby, možnost zapůjčení náhradního vozidla nebo právní poradenství zdarma. Možná vás překvapí, že některé pojišťovny nabízí již v základním balíčku lepší služby než dražší konkurence.

Najděte si nejlevnější pojištění vozidel online

Hledání nejvýhodnějšího pojištění vozidel usnadňuje porovnání povinné ručení online. Za zmínku stojí například služba povinne-ruceni-levne.cz, která umožňuje snadné a rychlé porovnání povinného ručení. Stačí vyplnit několik základních údajů na online kalkulátoru a obratem dostanete přehlednou tabulku s aktuálními nabídkami.

Pokud již povinné ručení využíváte, ale nejste spokojeni s podmínkami stávající pojišťovny, můžete bez obav přejít k jiné. Přechod je bezproblémový a o většinu administrativních záležitostí se postará nová pojišťovna. O svůj bonus samozřejmě nepřijdete.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.