Investice

Investiční zlato jako univerzální dárek pro každou příležitost

Blíží se Vánoce, čas splněných přání. Jenomže čím potěšit své nejbližší z rodinného kruhu, přátele, ale třeba i obchodní partnery? Vsaďte na krásu a hodnotu investičního zlata. Udělá ostatním radost nejen pod stromečkem, ale i při jiných příležitostech. Třeba jako odměnu za vysokoškolský titul nebo při výročí svatby. Prozradíme vám, kde se poohlédnout po unikátních kouscích.

Dejte ostatním najevo, že si jich vážíte

Na otázku, proč jsou zlaté dárky tak oblíbené, se nabízí jednoznačná odpověď. Zlato – a to bez ohledu na jeho podobu – je vždy hodnotné. Drží si svou cenu, která navíc průběžně roste, má unikátní vlastnosti a z estetického hlediska mu skutečně není co vytknout. Lesk žlutého kovu lidstvo fascinuje již po tisíce let, a vzhledem k tomu, že se v zemské kůře vyskytuje velmi vzácně, o něj bude vždy velký zájem.

Cenově dostupné i luxusní dárky

Možná je to paradox, ale navzdory své hodnotě je investiční zlato cenově dostupné. Například investiční slitek lze stále sehnat za méně než dva tisíce korun. Jednoznačně se přitom jedná o exkluzivní dárky pro muže i ženy, bez ohledu na příležitost. Ale pokud nemáte hluboko do kapsy, můžete zalovit mezi většími slitky. Taková stogramová zlatá cihla vyrazí dech snad každému.

Vraťme se však k nižší cenové kategorii. Mezi nejdostupnější artikly patří investiční zlaté mince a medaile. I jejich ceny se přirozeně liší podle hmotnosti, a někdy i dalších vlastností (např. hodnotu zlatých mincí definuje také exkluzivita dané série).

Široké spektrum mincí, medailonů a slitků najdete v e-shopu zlate-mince.cz, který provozuje společnost Zlaté mince – Numismatika. V nabídce najdete medaile, na kterých jsou vyryta jména, a představují tak skvělý dárek při příležitosti narození dítěte. Chcete-li podobný dárek věnovat na svátek, mohla by vám (z hlediska ceny) vyhovovat spíše stříbrná varianta. Platí to i o medailoncích, na nichž jsou vyobrazena znamení zvěrokruhu.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.