Osobní finance Spořící účty

Hlavní výhody spořicích účtů

Spořicí účty jsou doménou bankovních společností, které svým klientům přináší praktickou možnost zhodnocovat vlastní vklady. I přesto, že existuje spousta produktů tohoto typu, mají vždy něco společného, co lze bez váhání označit za přínosné výhody.

Spořicí účet, to je shromažďování či odkládání peněz na jedno místo, k němuž vám přibude zajímavý bonus v podobě úrokové sazby. A jaká pozitiva vás přesvědčí o tom, že spořicí účty jsou skutečně lákavé a stojí za zvážení?

Proč využívat spořicí účty?

Pakliže bychom začali již od samotného prvopočátku, je to jistě bezplatné zřízení, vedení a následné zrušení účtu. Založení je otázkou velice krátkého času a mnohdy není zapotřebí navštěvovat pobočku konkrétní bankovní společnosti.

Novodobé spořicí účty jsou bezpečnou volbou pro zhodnocování úspor, jelikož jsou pojištěny ze zákona, a to do celkové výše až 100 000 EUR. Tím však výčet kladů dozajista nekončí.

  • Oproštěni budete od jakýchkoliv výpovědních lhůt – k penězům se můžete dostat v podstatě obratem.
  • V případě potřeby lze nastavit automatické převody mezi spořicím účtem a klasickým bankovním účtem.
  • Správu peněz řídíte skrze internetové bankovnictví.

Zapomínat bychom určitě neměli ani na zmínku o tom, že spořicí účet není obvykle spojen s žádným minimálním vkladem, což dokazuje například Air Bank spořicí účet.

Má spořicí účet nějaké nevýhody?

Jako každý finanční produkt, i spořicí účet má drobné neduhy. V tomto směru lze prezentovat pouze jeden jediný, jímž může být nižší úroková sazba oproti jiným bankovním nabídkám. Na druhou stranu je to vždy více než úročení na klasickém účtu.

Skutečným důkazem výhodnosti je kupříkladu ING Konto, u něhož se úročí opravdu každá koruna a jeho vyřízení zvládnete z pohodlí vlastního domova.

Zhodnocujte peníze a mějte je neustále k dispozici

Pokud patříte ke konzervativním investorům a nechcete se vystavovat žádnému riziku ztráty vlastních úspor, vsaďte na spořicí účty, s nimiž docílíte svého. Mějte své úspory pod kontrolou a nenechte je ležet ladem. Vždyť při jediném požadavku je máte ihned převedeny na vlastním bankovním účtu. Znáte snad lepší řešení?

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.