Investice

Do nemovitostí může investovat každý. Třeba formou crowdfundingu

Žádná investice není zcela bez rizika. Investor by neměl počítat zisk ještě před tím, než mu peníze přistanou na účtu. Naopak je vhodné investovat pouze finanční prostředky, které si může dovolit postrádat. Na druhou stranu však existují investiční nástroje, jež objektivně nabízí mnohem nižší míru rizika, a přitom vyšší zhodnocení oproti termínovanému vkladu či spořícímu čtu. Řeč je o nemovitostech – symbolu jistoty i ve velmi nejistých dobách.

Neprůstřelná investice je mýtus

Investování do nemovitostí se těší velmi dobré pověsti. V portfoliích milionářů nechybí alespoň několik zajímavých realit a pokukují po nich i lidé s nižšími příjmy. Pravdou je, že investiční byty a domy nabízí poměrně zajímavý výnos a stabilitu. Potenciální zájemce si však musí připravit vysokou částku (řádově v milionech korun) a samozřejmě disponovat hlubšími znalosti trhu.

Ačkoliv jsou investiční nemovitosti považovány za jednu z mála možností, jak se vyhnout inflaci, v praxi hraje klíčovou roli správný výběr konkrétního bytu či domu. Některé nemovitosti nejsou pro investiční účely vhodné, protože se např. nachází v nepříliš atraktivní lokalitě. Neméně důležité jsou i další aspekty – ekonomická situace v regionu, platební morálka nájemníků a v neposlední řadě technický stav nemovitosti (nutnost častých oprav celkovou výhodnost snižuje).

Crowdfunding jako možnost pro každého

Zájemci o investice do nemovitostí nemusí disponovat miliony. Mohou začít s násobně nižší částkou – třeba od několika set korun. Alternativou ke klasickému investování (tzn. koupi nemovitosti) je crowdfunding nemovitostí – spočívá v hromadném financování investorů a k jeho výhodám patří fixní zhodnocení a jasný investiční horizont. Investor přitom nemusí mít žádné povědomí o realitách, protože se za něj rozhodují zkušení analytici.

Více informacích o crowdfundingu najdete na stránkách české platformy crofungo.cz.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.