Bydlení Hypotéky

Zajistěte si peníze na koupi nemovitosti předem. Víme jek na to!

V dnešní době je naprosto běžné, že si na pořízení bydlení bereme hypotéku. Běžný postup je najít si nemovitost a teprve potom jít do banky pro hypotéku. Bohužel se může stát, že vám mezitím vysněné bydlení někdo vyfoukne. Jenomže, co kdybychom vám řekli, že to jde i obráceně?

Neděláme si legraci, opravdu si můžete nejdříve opatřit peníze, a pak začít hledat své nové bydlení. Tento způsob se jmenuje hypotéka dopředu. K tomu, abyste ji dostali, musíte v bance doložit své příjmy. Na základě toho vám banka spočítá, kolik vám může půjčit.

Obrácený způsob žádosti o hypotéku má hned několik výhod. Jednak budete přesně vědět, kolik peněz na nemovitost máte, a jednak budete mít jistotu, že peníze skutečně získáte. Nemůže se tedy stát, že najdete vysněnou nemovitost a nakonec o ni kvůli průtahům se sjednáváním hypotéky přijdete.

Jakmile vám banka hypotéku dopředu schválí, můžete se pustit do hledání. Na hledání svého bydlení máte omezenou dobu – obvykle jeden rok. Až ji najdete, banka udělá odhad a z předschváleného úvěru uvolní příslušné prostředky.

Proč si sjednat hypotéku dopředu?

Realitní kanceláře často upřednostňují při prodeji zájemce, kteří mají prostředky na koupi nemovitosti zajištěné dopředu. Odpadá riziko, že by zájemce peníze od banky nedostal a z transakce by sešlo.

Když budete mít od banky předschválenou hypotéku, předejdete tím i propadnutí složené rezervační zálohy. Rezervační záloha je nevratná, když nakonec od banky hypotéku nedostanete, přijdete i o tyto peníze.

U předschválených úvěrů také znáte výši hypotéky, kterou vám banka dá. Můžete se tedy začít dívat po domech a bytech ve vaší cenové relaci a neztrácet čas procházením nabídek, na které nedosáhnete.

Další nespornou výhodou je i to, že s předschválenou hypotékou si zajistíte sjednání úvěru, který by vám banka v budoucnu nemusela poskytnout, kdyby se změnila vaše finanční situace.

Kromě toho si zajistíte úvěrové podmínky, které by se v závislosti na situaci na trhu mohly v budoucnu změnit. Úvěr by se tak pro vás stal nedostupným. S předschválenou hypotékou se vás však toto netýká, od banky dostanete přesně takové podmínky, které jste si předjednali.

Když začnete zvažovat koupi nemovitosti, promyslete tuto možnost financování. Celý proces tím výrazně urychlíte a zjednodušíte. Pro předschválené úvěry však platí to samé jako pro běžné hypotéky. Než si ji sjednáte u některé z bank, projděte si nabídky a zjistěte, jaké podmínky vám jednotlivé banky nabízí. Pokud si nevěříte nebo si s celým procesem nevíte rady, zajděte za zkušeným finančním poradcem, který vám vše vysvětlí a pomůže vám získat ty nejvýhodnější podmínky.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.