Půjčky a úvěry

Půjčky od 20 000 – které jsou nejoblíbenější?

Může nastat situace, kdy budete potřebovat finanční obnos od 20 000 Kč výše. Nejedná se tedy o klasické mikropůjčky před výplatou, ale o úvěry s větším rámcem. Například dostanete možnost výhodně koupit ojeté auto nebo nákladnější vybavení do domácnosti. Kde v takovém případě hledat a jaké půjčky jsou neoblíbenější?

Jde především o rychlost a minimum papírování

Pokud se obrátíte na banky, tam v mnoha případech začínají úvěry zhruba na částce 30 000 Kč, ovšem některé nabízejí i nižší částky – 10 000 Kč nebo 20 000 Kč. Nevýhodou je stále poměrně velké papírování, které je spojeno s vyřízením. Potřebujete-li půjčku opravdu rychle, raději se poohlédněte v nebankovním sektoru. Zde je plusem nejenom rychlost, ale současně flexibilita ve výši půjčky. V tomto směru poslouží jako názorný příklad Cofidis půjčky bez registru. Doba splácení je u této půjčky samozřejmě delší než u mikropůjček (může být 12 měsíců i déle) a také si můžete výši splátky změnit. Ovšem za předpokladu, že dodržíte minimální požadovanou výši.

V čem jsou další výhody tohoto typu půjček?

  • dají se sjednat online přes internet
  • nepotřebujete ručitele
  • většinou nemusíte ani dokládat výši příjmů
  • pokud máte účet u některé z největších českých bank, můžete obnos obdržet na účet i do 1 hodiny od podání žádosti

V zásadě jde o nejoblíbenější segment půjček, protože k nim nepotřebujete shánět žádné další doklady a nezkoumají se záznamy v registru dlužníků.

Srovnávač vám poradí

Je-li vaší cílem půjčka 20 000 Kč ihned na účet, logicky byste měli prozkoumat aktuální situaci na trhu. Sami určitě nemáte přehled o tom, jaké společnosti v tomto segmentu působí, proto vám práci usnadní internetový srovnávač. Nabídne přehled poskytovatelů a informuje vás o parametrech půjčky. Dozvíte se výši úroků, dobu splatnosti, jaký je způsob vyplacení, zda se kontrolují záznamy v registrech, zda potřebujete ručitele a doklady o výší příjmů.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.