Půjčky a úvěry

Nebankovní úvěr aneb jak rozeznat podvodníka od slušného věřitele

V současné době poměrně striktních úrokových sazeb a podmínek pro získání úvěru může být pro některé z vás velmi těžké překlenout krátkodobou finanční tíseň. Většina komerčních bank navíc nenabízí úvěr se splatností do 30 dnů, což je někdy problém. V případě, že máte nenadálé finanční vydání a potřebujete peníze sehnat za každou cenu, nezbývá nic jiného, než si sjednat nebankovní úvěr. Úvěry nebankovního trhu ovšem přijímejte pouze od slušných a prověřených věřitelů.

Srovnejte více nabídek

Nebankovní úvěr nabízí relativně mnoho fyzických i právnických osob, mezi nimž se nachází mnoho podvodníků. Vaším cílem je tedy jejich vyřazení a oslovení renomovaného věřitele, který vám nabídne solidní podmínky. Při hledání nejvýhodnější půjčky využijte internetových srovnávačů a nalezněte takového věřitele, jehož nabídka se vám bude zamlouvat. Půjčka na cokoliv je skvělým řešením při nenadálém výpadu příjmů či při neočekávaném finančním vydání, avšak i v nouzi byste se neměli nechat napálit.

Zaměřte se na hodnotu RPSN

Lidé studující ekonomiku nebo finanční gramotnost tuto zkratku velmi dobře znají. Roční procentní sazba nákladů je totiž tím nejlepším ukazatelem výhodností nebankovní půjčky. V této sazbě se skrývají celkové náklady na získání úvěru včetně všech poplatků a služeb. Nebankovní půjčka může u RPSN dosahovat hodnoty několik tisíc procent. To ovšem neznamená, že by daný věřitel nebyl solidní. Obecně totiž platí, že je krátkodobá půjčka s relativně nízkou výší zatížena vysokým RPSN.

Jak rozeznat podvodníky?

Možná se to bude zdát divné, ale podvodníky nabízející půjčky se zástavou nemovitosti nebo půjčky se zástavou rozeznáte snadno. Spolehlivý věřitel na svých internetových stránkách uvádí nejenom výčet nabízených produktů, ale také svůj email nebo telefonní číslo. Půjčka se zástavou nemovitosti od prověřené osoby nebývá zatížena předběžnými poplatky. Určitou nápovědou pro vás může být i prezentace webové stránky, jazykový projev nebo uživatelské reference.

Nebankovní půjčka ihned vždy představuje určité riziko. Obrátíte-li se na spolehlivou fyzickou osobu nabízející diskrétnost a možnost flexibilních konzultací, určitě neuděláte chybu. Před uzavřením smlouvy o úvěru totiž věřitele dobře poznáte.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.