Půjčky a úvěry

Půjčka bez doložení příjmu? Ano, ale…

Dostali jste se do nepříjemné finanční situace a pomohlo by vám několik tisíc korun? Ať už jde o rozbitou pračku, porouchané auto nebo jinou nečekanou událost, nechcete-li si půjčovat od příbuzných či přátel, budete se muset poohlédnout po půjčce. Ale která je ta správný a co když nemůžete doložit výši příjmu? I pro vás se něco najde, ovšem nejednejte zbrkle.

Za malou půjčkou do nebankovního sektoru

Půjčka bez potvrzení příjmu je specialistou nebankovního sektoru. Nečekejte však, že se na vás vychrlí stovky až tisíce nabídek, jako tomu bylo v letech minulých. Drtivá většina subjektů, které na nebankovním trhu působily, již půjčky nenabízí. Důvodem je zpřísnění legislativy a nutnost splnění náročných podmínek. Pro zájemce o úvěr je to bezesporu dobrá zpráva – úvěrových predátorů a lichvářských společností ubylo.

Malá půjčka, ale máte na ni?

Přestože je půjčka bez potvrzení příjmů menší než standardní střednědobý úvěr, měli byste si předem dobře spočítat, zda splátku zvládnete uhradit. Může se stát, že vám rozpočet opět nabourá nepředvídatelná událost, případně ji nezaplatíte z jiného důvodu. Poskytovatelé těchto specifických úvěrů sice nabízí možnost prodloužení, ale pouze za poplatek.

Proč jsou půjčky bez potvrzení příjmu populární?

Nejsou nejlevnější, ale přesto je o ně velký zájem. Ptáte se proč? Důvodů je hned několik. Pro spoustu lidí je mikropůjčka před výplatou efektivnějším řešením než kreditní karta či kontokorent. Půjčí si jen tolik, kolik skutečně potřebují a neprohlubují svůj dluh. Částku uhradí jednorázově a nemusí neustále myslet na to, že mají finanční závazek.

Co z toho plyne pro vás? Prověřená půjčka bez potvrzení příjmů vám může vytrhnout trn z paty, ale dobře si rozmyslete, na co ji použijete. Nákup zbytečností skutečně není rozumným důvodem.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.