Služby finančních poradců jsou v posledních letech žádanější než kdykoliv předtím. Důvodem je zvětšující se nabídka finančních produktů, ze které není pro laika jednoduché vybrat optimální řešení. V praxi se můžete na finančního poradce obrátit kvůli doporučení vhodné půjčky, pojištění, způsobu investice a vůbec čehokoliv, co je nějakým způsobem spjato s finančními produkty. Předpokladem je dlouhodobá spolupráce, kdy je finanční poradce v kontaktu s klientem „nepřetržitě“ a pravidelně ho informuje o změnách na trhu, nových možnostech a podobně.
Proč byste (ne)měli spolupracovat s finančním poradcem?
Ať už máte spadeno na hypotéku, životní pojištění nebo jiný finanční produkt, mohla by se vám spolupráce s finančním poradcem vyplatit. Pokud se v daném oboru nevyznáte a nechcete naletět planým slibům finančních institucí, přijde vám rada od odborníka vhod. Ušetříte spoustu času a peněz, ovšem pouze za předpokladu, že bude dotyčná osoba opravdu objektivní – spousta finančních poradců totiž doporučuje produkty na základě výše provize, kterou získají za uzavřenou smlouvu. Nejde jim o spokojenost klienta, ale pouze o vlastní zisk.
Jak poznat kvalitního finančního poradce?
Odpovědět na tuto otázku není jednoduché, nicméně existuje několik pravidel, která je dobré při výběru finančního poradce dodržet. Platí, že placené finanční poradenství není tak často zatíženo vícenáklady jako služby, které jsou poskytovány zdarma. Zároveň dejte na reference a doporučení svých známých, kteří již s daným finančním poradcem spolupracují a jsou spokojení.
Finanční poradce je profese jako každá jiná a i v tomto oboru najdete odborníky, pro které je prioritou spokojenost klientů a nikoliv výše provize na úkor kvality doporučeného produktu. Na devětadevadesát procent je ale nenajdete v řadách velkých finančních společností postavených na multi level systému.
Foto: pixabay.com
Přidat komentář