Půjčky a úvěry

Nebankovní půjčky jsou cestou k půjčce doslova pro každého

V posledních letech se s nebankovními půjčkami setkáváme stále častěji. Nabízí je mnoho různých společností a jsou alternativou k bankovním půjčkám. Jejich výhoda je přístupnost takové nebankovní půjčky takřka každému na rozdíl od bank, které si důsledně své klienty hlídají a nepůjčí rozhodně jen tak komukoli. V bance nedostane půjčky určitě každý a podmínky bývají často velmi striktní.

Pravým opakem jsou právě půjčky nebankovní. Jsou k dispozici takřka pro každého, většina společností neřeší příjmy ani nevyžaduje například jakékoli další informace o majetku, apod. Ani nenahlíží do registrů dlužníků. Tudíž jsou nebankovní půjčky dostupné skoro všem – od studentů, maminek na MD až po podnikatele nebo důchodce. Nebankovní půjčky v drtivé většině případů vyřešíte online a to vše během několika minut. A doslova do hodiny můžete mít požadované peníze na účtu. V čem je háček?

Nebankovní půjčky malé i velké, na několik dní i roků

Nebankovní půjčky jsou velmi rozmanité. Můžete získat krátkodobé půjčky na cca 30 až 90 dní v částkách několik tisíc korun, obvykle do 20000 Kč, ale též i dlouhodobější úvěry v desítkách tisíc i na několik let. Nejvíce využívané jsou právě krátkodobé půjčky na několik dní, například v případě nenadále potřeby půjčit si do výplaty, nečekané výdaje, apod. Zde mají nebankovní půjčky jasnou výhodu – banky poskytují dlouhodobé půjčky a částky například okolo 2000 Kč jsou pro banku zcela nezajímavé a získat půjčku v bance je leckdy oříšek. Také dlouhodobé nebankovní úvěry se však mohou vyplatit oproti bankovní sféře.

Celý princip nebankovních půjček funguje de facto na vztahu důvěry. Poskytovatel půjčky od Vás nežádá prakticky žádné údaje, doložení příjmů ani nenahlíží, zda nemáte dluhy. Půjčky, zejména ty krátkodobé se vyřídí online do několika minut a peníze máte prakticky ihned. Pokud půjčku vrátíte včas, není problém si půjčit znovu. A to například pomocí SMS. Naopak při nedodržení podmínek jsou úroky a sankce poměrně vysoké, mnohem vyšší často než u banky. To je právě ten háček a zásadní princip nebankovních půjček.

Také u nebankovních půjček platí „důvěřuj, ale prověřuj“

Důvěra je pěkná věc, avšak ani v případě nebankovní půjčky se neobejdete bez bezpečnosti. Je určitě dobré si půjčit u známých společností, projít si na Internetu zkušenosti lidí, poptat se případně známých, atd. Solidní půjčky mají samozřejmě na webu veškeré informace, včetně poplatků a úroků, které vidíte předem. U většiny si sami zvolíte částku a termín splacení a hned vidíte koncovou cenu včetně úroků. Důležité jsou též veškeré informace o sankcích a dalších podmínkách. Není-li Vám vše jasné, pošlete e-mail, důležitá je také reakce, jak společnost odpoví. Zkrátka opatrnosti není nikdy nazbyt a ve světě financí je prvořadá. To platí u nebankovních půjček naprosto tak stejně. Přesto mají své jednoznačné výhody, díky nimž si může půjčit opravdu každý.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.