Investice

Hledáte způsob, jak efektivně uložit volné peníze? Investiční zlato je jasná volba

Během loňského roku stoupla cena zlata o více než 13 %, což však není jediný důvod, proč se spousta lidí rozhoduje pro investici volných peněžních prostředků do zlata. Investiční zlato představuje také ochranu proti geopolitickým rizikům a inflaci. Světová rada pro zlato (WGC) navíc podotkla, že žlutému kovu se bude dařit i nadále. V následujících řádcích vám představíme přednosti tohoto drahého kovu.

Od poslední ekonomické krize došlo k obrovskému ekonomickému růstu, přičemž se daří jak Evropě, tak i Spojeným státům a Asii. Stejně tak mají rostoucí trend i drahé kovy, zejména tedy investiční zlato.

Proč je investiční zlato tak oblíbené?

Drahé kovy negenerují okamžitý výnos, ale doporučují se v okamžiku, kdy máte volné finanční prostředky, které neplánujete delší dobu využívat. V některých chvílích se investiční zlato dostává na zajímavé hodnoty, jindy jeho cena krátkodobě klesá, což je na investičním trhu naprosto normální.

Investiční zlato vás zabezpečí na penzi, nebo v něm můžete spořit. Kdykoliv pak budete chtít, ihned zlato můžete proměnit na peníze, protože specializovaní prodejci samozřejmě zlato i vykupují za aktuální ceny.

Kde koupit investiční zlato?

Jestliže tedy chcete koupit investiční slitky či mince, obraťte se na specializované obchody. Nejstaršího, zároveň i největšího dovozce investičního zlata najdete v pražském Obecním domě nacházejícím se na náměstí Republiky. Dováží výhradně značkové švýcarské slitky, a to od Argor-Heraeus, Pamp a Munze Osterreich. Přehled všech dostupných velikostí najdete na webové stránce zlate-mince.cz.

Investiční zlato je osvobozeno od daní, nemusíte nic hlásit ani úřadům, ani se legitimovat. Jediné omezení nastává v okamžiku, pokud platíte v hotovosti, protože prodejci nemohou přijmout hotovostní platbu, která je větší než hodnota 250 gramů zlata, což je něco málo přes 200 tisíc korun.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.