Investice

Děsí vás inflace? Investujte své úspory do zlatých cihel!

Odpověď na otázku „do čeho investovat“ není vůbec jednoznačná. Odborníci lidem doporučují takové investiční nástroje, ve kterých se vyznají a dokáží z nich vytěžit maximum. Ale co když jste v oblasti investování úplnými nováčky a nechcete zbytečně riskovat? Pak své finanční prostředky ochráníte před ztrátou hodnoty prostřednictvím zlatých cihel. Tzv. investiční zlato patří mezi nejdostupnější formy investic a může si ho pořídit opravdu každý.

Investování do nemovitostí je v současné době pasé – navíc vyžaduje vysokou vstupní částku. A co se týče cenných papírů, zavání značným rizikem. Oproti oběma zmíněným investicím je zlato mnohem bezpečnější.

K největším výhodám investičního zlata patří trvalé uchování hodnoty (v dlouhodobém horizontu hodnota zlata stoupá), dobrá likvidita (zlaté slitky a mince lze takřka kdykoliv prodat), trvanlivost a v neposlední řadě i velmi jednoduchý nákup.

České zlaté slitky?

Máte zájem o investiční zlato z české produkce, konkrétně o zlaté slitky? Bohužel, žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Jejich produkce zahrnuje pouze zlaté mince, do jejich ceny se promítá také sběratelská hodnota, a proto nejsou z hlediska investování ideální pro každého. Dobrou volbou jsou zlaté slitky, které se nakupují bez DPH.

Českému trhu dominují zlaté cihly z produkce švýcarských rafinérií Argir Heraeus a P.A.M.P., které si můžete zakoupit ve specializované prodejně v Obecním domě. Provozuje ji renomovaná společnost Zlaté mince – Numismatika, která investiční zlato nakupuje od dceřiné společnosti rakouské centrální banky. Díky tomu garantuje původ a ryzost.

Společnost Zlaté Mince – Numismatika si během svého 17letého fungování zajistila přízeň desítek tisíc zákazníků a vítá každého nového zájemce o výhodnou investici. Odborníci vám s nákupem investičního zlata ochotně poradí a nasměrují vás na vhodné cihličky.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.