Uncategorized

Centrální vysavače pomáhají v halách i kancelářích

Udržovat čistotu na pracovišti není vždy jednoduché, zvlášť v průmyslových provozech a halách. Centrální vysavače pomohou rychle uklidit.

Nebezpečné částice

Prach a další nečistoty jsou nezbytnou součástí výroben, bez ohledu na zaměření. Je však potřeba tyto částice odsávat a udržovat pracovní prostředí v čistotě. Centrální vysavače umí bezprašně a efektivně uklidit pracovní prostory, výrobní haly i dopravní cesty v různých provozech. V teplárnách nebo elektrárnách je například centrální vysávání využíváno pravidelně pro úklid nánosů uhelného prachu, který může zvyšovat riziko výbuchu. Explozivní prach ale není jen doménou elektráren, i jemný dřevní nebo papírenský prach může být nebezpečný. V potravinářském průmyslu je pak považován za explozivní jakýkoli odpadní prach a je s ním tak i nakládáno. Filtrační zařízení pro explozivní prach je vybaveno mimo jiné zpětnými klapkami, které zamezí případnému šíření zpětné vlny do sacího potrubí.

Pohodlný úklid

Centrální vysavač je tvořen filtrační jednotkou, ke které je připojen centrální potrubní rozvod. Ten je po celé dílce vybaven připojovacími místy, která jsou umístěná v pravidelných vzdálenostech a umožňují připojit vysávací hadici. Délka potrubních rozvodů může být až několik stovek metrů, záleží na navržených výkonových hodnotách. Ty se pro každý vysavač navrhují samostatně v závislosti na počtu odsávaných míst, délce potrubních rozvodů, odsávaném materiálu a dalších faktorech. Centrální vysavač může být kombinován s dalším typem odsávání a filtrací vzduchu přímo ve výrobě.

Průmyslová vzduchotechnika zajišťuje bezpečné a čisté pracovní prostředí ve výrobních halách, provozech i kancelářských budovách. Také v nich může centrální vysavač ulehčit práci s úklidem a pomoci lépe udržovat čisté prostředí.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.