Investice

Bitcoin a ostatní: kryptoměny jsou v kurzu

Kryptoměny jsou elektronické peníze s platností po celém světě, bez ohledu na stát nebo světadíl. Primárně vznikly pro jednoduché, rychlé a bezpečné transakce s minimálními náklady a těší se stále větší oblibě.

Nejznámější bitcoin

Pro toho, kdo je zvyklý si výplatu vybrat v hotovosti a potřebuje mít peníze v ruce je kryptoměna těžce představitelná. Nelze ji vybrat ani si na ni sáhnout, vše probíhá jen na digitální bázi. Nejznámější kryptoměnou je bitcoin, zkráceně btc. V roce 2009 ho vytvořila anonymní skupina vývojářů pod pseudonymem Satoshi Nakamoto a dodnes se o jeho autorství vedou spory. Už za dva roky si bitcoinu všimli odborníci a brzy po nich i veřejnost. K jeho oblibě přispěla i krize eura a lidé hledající alternativu pro své investice. Nákup bitcoinu je jednoduchý, kupuje se za klasické peníze a lze s ním také obchodovat nebo platit. Jeho unikátnost se skrývá především v tom, že není možné ho jakkoli ovlivnit, nemá na něj vliv inflace a nikdo ho neřídí. Jeho hodnotu ovlivňují samotní uživatelé a třeba i sociální média.

Jsou i další

I když bitcoin je nejznámější, není jediný. Také dash, litecoin nebo Ethereum a mnoho dalších můžete využít pro svou investici, v současnosti existuje téměř 1400 jednotlivých kryptoměn. Zatím si kryproměnu neuložíte do banky a tak pro jejich uchovávání složí kryptoměnové peněženky. Máte tak kdykoli kontrolu a přehled o své investici a její hodnotě, ať už prostřednictvím počítače nebo aplikace v mobilním telefonu. S kryptoměnou je možné obchodovat, posílat ji jiný účastníkům a některé z nich jsou již považovány za plnohodnotné platidlo. S bitcoiny tak zaplatíte i v některých kamenných a internetových obchodech, kavárnách, restauracích i u čerpací stanice.

Podle posledních průzkumů vlastní bitcoin nebo jeho část desítky milionů lidí a další o jeho nákupu uvažují. Kryptoměny obecně jsou výhodná investice i alternativní prostředek k rychlým platbám a transakcím.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.