Podnikání

Vysokozdvižný vozík z bazaru jako volba rozumu? Ano, ale musíte si správně vybrat

Vysokozdvižný vozík je nedílnou součástí většiny skladů. Často je zapotřebí několik typů pro manipulaci s různými druhy zboží. Pořizovací cena kvalitního stroje však není právě nízká. Naopak může firemní rozpočet neúměrně zatížit, a proto se nabízí otázka, zda není výhodnější pořízení VZV z bazaru. Odpověď zřejmě tušíte. S vysokozdvižnými vozíky je to podobné jako s automobily, i jejich hodnota rychle klesá, ačkoliv si užitné vlastnosti zachovávají velmi dlouho.

Kolik můžete v bazaru VZV ušetřit?

Zatímco některé typy vysokozdvižných vozíků stojí desítky tisíc, cena jiných jde do statisíců. V momentě pořízení VZV samozřejmě okamžitě ztrácí na hodnotě. Pořízením stroje z bazaru lze proto ušetřit nemalou částku. V případě většího počtu dražších vozíků jde úspora do stovek tisíc až milionů korun, což je zajímavé pro každou firmu.

Vybírejte opatrně, vsaďte na prověřenou značku

Jak postupovat při výběru staršího vysokozdvižného vozíku? V prvé řadě si ujasněte, jaký typ VZV potřebujete. Jakkoliv se vám tato rada jeví jako banální a nepotřebná, spousta zájemců o bazarovou techniku dělá zásadní chybu již v tomto kroku. Například proto, že ve snaze ušetřit volí vozík s nižší nosností nebo naprosto nevhodným pohonem.

Proto si předem ujasněte všechna základní kritéria výběru a změřte se na segment vozíků, které svými vlastnostmi vyhovují vašim potřebám. Ušetříte si spoustu nervů i peněz.

Další otázka souvisí se stářím bazarového vysokozdvižného vozíku. I v tomto směru lze výběr VZV přirovnat k automobilu – můžete natrefit na starší, ale přesto velmi zachovalý kus, stejně jako na relativně zánovní a přitom velmi opotřebovaný stroj. Proto je na místě individuální zhodnocení technického stavu vybraného vozíku.

A protože i v segmentu vysokozdvižných vozíků narazíte na renomované a neznámé značky, vyplatí se přihlížet i k tomuto aspektu. Obecně platí, že VZV od výrobce s dobrým jménem jsou mnohem spolehlivější než stroje pochybného původu.

STILL – značka, která má jméno

Není nad konkrétní tipy. K nejlépe hodnoceným výrobcům manipulační techniky patří STILL. Základy firmy položil Hans Still v roce 1920 a díky kombinaci kreativity a podnikatelského ducha podnik dostal mezi nejinovativnější výrobce vysokozdvižných a plošinových vozíků, tahačů a dalších zástupců skladové a manipulační techniky.

V současné době se na výrobě a souvisejících službách firmy STILL podílí téměř devět tisíc odborníků z celého světa. Nabídka výrobků je pestrá – řešení najdou velké i malé firmy napříč všemi obory. Vysokozdvižný vozík STILL má jméno jako málokterá konkurence.

Bazarový vozík STILL jedině z oficiálního zdroje

Výběr spolehlivého bazarového vysokozdvižného vozíku není složitý. Respektive za předpokladu, že se obrátíte na oficiální vysokozdvižný vozík bazar a nikoliv na přeprodejce, který sortimentu nerozumí a nenabízí komplexní služby značky STILL.

Nákup v oficiálním bazaru vozíků STILL je opodstatněný hned z několika důvodů:

Vysokozdvižné vozíky v nabídce jsou prověřené, servisované a s jasnou historií. Nebudete kupovat zajíce v pytli, ale plně funkční stroj. Technický stav je klasifikován třemi stupni, přičemž i „bronzové“ VZV jsou ve velmi ucházející kondici. O všem nabízených vozících se dozvíte veškeré důležité informace již na webu. Navíc se můžete o výběru kdykoliv poradit se zkušenými prodejci.

Zájemci o bazarové vysokozdvižné vozíky STILL mohou využívat všechny služby, jako kdyby kupovali VZV zcela nový. Nemusíte se proto bát rizik, která jsou běžná při provozu bazarového vozíku z neoficiálního zdroje.

Zákazníci si mohou vybrat z několika možností financování. Zda za manipulační techniku zaplatíte přímo, nebo využijete oblíbený operativní leasing a odlehčíte svému cashflow, je na vašem uvážení.

Prémiové služby ocení každý

Značka STILL disponuje širokou servisní sítí, čím zákazníkům zabezpečuje možnost rychlé opravy a servisu.

O profesionální záruční i pozáruční servis se starají kvalifikovaní technici, kteří díky mobilním dílnám a diagnostickým nástrojům řeší požadavky klientů přímo u nich ve firmě. Jinými slovy: budete-li potřebovat servis vysokozdvižného vozík STILL, nebudete se muset starat o jeho dopravu až do servisu; technik dorazí k vám a provede práci na místě.

Servisy STILL reagují okamžitě a nenechávají zákazníky čekat déle, než je bezpodmínečně nutné. Stačí se obrátit na dispečink, který na místo vyšle nejbližšího technika. Opravy se díky vysoké dostupnosti náhradních dílů většinou podaří vyřešit již při prvním zásahu.

V rámci údržby si můžete nechat techniku kdykoliv vyčistit mobilní myčkou. Ekologické mytí vozíků je vysoce efektivní a zbaví stroj nečistot bez nutnosti dlouhé odstávky z provozu.

Žádná ze služeb není závazná – zda si vyberte jen některé, nebo je využijete všechny včetně školení řidičů a výhodného pojištění, je na vás.

Možnosti financování

Oficiální bazar STILL myslí i na zákazníky, kteří z určitého důvodu preferují jinou formu nákupu než přímou.

Investice do manipulační techniky značky STILL se sice vyplatí, protože si dlouho udržuje hodnotu a i po mnoha letech ji lze prodat za dobrou cenu, leasing však nabízí možnost, jak ulevit cashflow.

Klasický leasing je vhodný pro zákazníky, kteří preferují jednoduché financování a ve finále chtějí techniku vlastnit. Splátkami lze samozřejmě snížit daňový základ.

Operativní leasing s full servisem volí firmy, které nechtějí hradit plnou cenu VZV a „předplácet“ si tisíce provozních hodin. Jakmile vyprší smlouva, techniku vrátíte a případně uzavřete novou smlouvu na další. Opět se nabízí možnost daňového odpočtu a nespornou výhodou je také nulové riziko ztráty z prodeje VZV. Součástí splátky je kompletní full servis.

 

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.