Důležité informace

Víte, jak vypadá správné espresso?

Pokud jste někdy byli v Itálii, tak odpověď na tuto otázku znáte. Tam ho totiž servírují i na benzínových pumpách. Malý šáleček extrémně silné kávy. Naplněný do poloviny. To jen u nás panuje názor, že když si za kafe zaplatím, tak za něj taky chci něco dostat.

Dalším poznávacím znakem espressa je krémová několik milimetrů vysoká pěna čokoládovo-oříškové barvy na jeho povrchu. Důležitá je i vůně espressa – v závislosti na odrůdě po čokoládě, karamelu, oříškách, ovoci či květinách.

Jak má chutnat espresso?

Nejdůležitější na espressu je ovšem jeho chuť. Ta je velice individuální, závislá na odrůdě i stupni pražení. Například pražírna kavamonro.cz má ve své nabídce Arabiky z celého světa. Kávu australskou až zimbabwskou. Každá se přitom vyznačuje jinou chutí danou pěstebními podmínkami dané země.

Nejlepší Arabiky světa

Velmi silnou tradici má například káva v Austrálii, kde se kvůli ideálním pěstebním podmínkám údajně pěstuje ta nejlepší Arabika na světě. Velmi ceněná je i káva bolívijská. Středně výrazná, s vůní pražených oříšků, obilí, nebo ovoce. Film Kulový blesk proslavil kávu brazilskou pěstovanou ze starých odrůd káv Bourbon. Slyšeli jste o kávě burundské? Lehce hořké, s chutí koření a melasy?

Káva podle abecedy

Zřejmě jste si všimli, že jdeme podle abecedy. A to jsme teprve u písmene B. Na kavamonro.cz je k sehnání káva čínská, dominikánská, ekvadorská, kamerunská, mexická, panamská i ugandská. Jedná se o ty nejlepší Arabiky z 36 zemí. Jaká je nejlepší? Na tuto otázku si budete muset odpovědět sami. A odpověď získáte jediný způsobem – tak, že všechny kávy ochutnáte.

I kávu si můžete předplatit

A jakmile najdete svého favorita, budete si jej moci předplatit. Podobně jako noviny. Předplatné káva je ideální způsob, jak zabránit tomu, aby vám káva jednoho rána došla. Nebo kávu můžete darovat. Ne ale jeden balíček. Při takovém výběru, jaký nabízí kavamonro.cz je praktičtější dárkový poukaz káva. Obdarovaný si kávu zkrátka vybere sám.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.