Podnikání

Víte, jak ušetřit při vedení podnikatelského účtu?

Malý a střední podnikatel zná své klienty jménem. Jeho byznys je malý, rodinný a při rozrůstajícím se podnikání založený na úzkých obchodních vazbách. Při expanzi počítá každou korunu, kterou může ušetřit například i na bankovních poplatcích. Kolik dnes stojí podnikatelský účet?

Podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zažívají boom především rodinné firmy. Ty očekávají další růst a podle průzkumu realizovaného mezi 400 rodinnými firmami napříč obory a regiony ČR v květnu 2017, který realizovala agentura IPSOS, jen jedno procento rodinných firem se obává většího poklesu tržeb.

Když jde o expanzi, každý kromě svých podnikatelských záměrů obrací svou pozornost i na finance, které jsou nedílnou součástí podnikání. Dnes to mají podnikatelé a zejména živnostníci mnohem snadnější, protože na trhu je dostupný firemní účet zdarma.

Živnostníci, pozor

Pokud i vy patříte mezi drobné živnostníky nebo jste malá rodinná firma, která funguje jako živnost, zbystřete pozornost a nezapomeňte se informovat ve své bance, jak výhodně můžete spravovat své finance. Porovnejte více produktů z trhu nebo rovnou vykročte tam, kde nabízejí založení a vedení podnikatelského účtu pro živnostníky zdarma.

Pro drobné podnikatele je určitě i takový produkt výraznou podporou v podnikání. Vždyť kdo by chtěl neustále vyhazovat desítky korun každý měsíc za to, že v bance nechává své peníze?

Výhody jsou rozsáhlé

To, že živnostník neplatí vedení účtu a každý měsíc ušetří nějakou tu korunu, dává smysl zejména při výpočtech z dlouhodobého hlediska. Pokud si spočítáte, kolik utratíte za bankovní poplatky každý rok, případně znásobíte roční poplatky počtem let svého aktivního působení v podnikatelském prostředí, připravte se na to, že vám vyjde možná i dost strašidelná částka.

Mnohé banky si účtují od podnikatelů za příchozí a odchozí platby, případně omezují jejich počet v základním balíčku a tvrdě zpoplatňují každou transakci navíc. Proto hledejte firemní účet s alespoň bezplatnými trvalými příkazy, příchozími a odchozími tuzemskými platbami bez poplatku. Technologie válcují zákaznický servis

Výhodou dnešního zákaznického servisu jsou technologie, které nás provázejí prakticky na každém kroku. V bankovnictví oceníte zejména spolehlivý internet banking, dobře zpracovanou webovou stránku, na které se rychle orientuje, praktické jsou navíc mobilní aplikace do telefonů a tabletů, které přinášejí správu vašich peněz na jakékoliv místo na světě. Stačí vám k tomu bezpečné internetové připojení. V případě, že si nevíte rady, vždy můžete kontaktovat operátory zákaznické linky.

Plusem je individuální nastavení klienta, který se může nechat o svých transakcích a pohybech na účtu informovat prostřednictvím esemesek nebo e-mailovou notifikací. Tak má dokonalý přehled o svých financích, zejména v případě, že svou podnikovou kartu půjčuje svým kolegům.

Snad největší výhodou dnešního moderního světa je komunikace on-line, jejímž prostřednictvím vyřídíte prakticky cokoli. I založení podnikatelského účtu, pokud máte důvěru v takovou komunikaci.

Tehdy stačí, když si vyplníte žádost o podnikatelský účet na stránkách banky, počkáte na dokumenty, které vám přiveze kurýr, a vesele fungujete bez nutnosti navštívit kamennou pobočku banky. Jak prosté, co říkáte?

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.