Podnikání

Víte, jak na Slovensku zřídit organizační složku?

Máte fungující podnik a plánujete jeho rozšíření na Slovensko? Pak se vám bude hodit dnešní článek. Vysvětlíme vám, jak na zřízení organizační složky na Slovensku. Abyste se tím nemuseli zaobírat sami, dáme vám také tip na společnost, která všechny důležité kroky provede místo vás.

Co je organizační složka?

Organizační složka je pobočka zahraniční společnosti v jiném státě, v našem případě pobočka české firmy na Slovensku. Oproti založení nové společnosti s ručením omezením nebo akciové společnosti má svou výhodu: nemusíte vkládat základní kapitál. Organizační složka postrádá právní subjektivitu. Veškeré úkony se provádějí jménem mateřské společnosti.

Podmínkou pro zřízení organizační složky je, aby vedoucí osoba měla pobyt na Slovensku případně byla občanem EU nebo zemí OECD. Osoby z jiných zemí musejí mít na Slovensku povolení k pobytu, což se vás, jakožto občana EU, netýká. Vedoucí osoba má mít čistý trestní rejstřík.

Delegujte nepříjemnou administrativu na profesionálech: Organizační složku vám založí Company Consulting s.r.o.

Začínat s podnikáním, zakládat společnosti s ručením omezeným nebo zřizovat organizační složku je poměrně složitý a časově náročný proces. Abyste si ho zjednodušili, vyhledejte společnost, která vše potřebné udělá místo vás. Pro zřízení organizační složky na Slovensku doporučujeme Company Consulting s.r.o.

Jejich tým s vámi zkonzultuje veškeré vaše požadavky a podle nich vypracuje potřebné dokumenty. Zajistí podání na Obchodní rejstřík, Živnostenský rejstřík i Daňový úřad k placení daně z příjmu. S případnými dotazy se můžete na společnost kdykoliv obrátit. Založení organizační složky takto trvá 10-14 dnů a pro vás neznamená téměř žádnou práci.

Společnost nabízí také další služby, např. prodej ready made s. r. o., virtuální sídla v Bratislavě, založení akciové společnosti a další.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.