Podnikání

Víte, co je to datové účetnictví?

V současné době se do podvědomí mnohých firem dostává takzvané datové účetnictví, což je další vývojový stupeň účetní profese. Pokud tedy prozatím nepotřebujete účetní a finanční oddělení, zároveň byste však chtěli odsunout tuto dobu, měli byste se o datové účetnictví zajímat. V následujících řádcích vám o tomto druhu účetnictví prozradíme více informací.

Výhod je hned několik. Datové účetnictví v první řadě šetří čas, protože používá automatizaci a umělou inteligenci. Stejně tak sníží chybovost a kontrola bude pečlivější, neboť dochází k digitalizaci firemních procesů. V neposlední řadě ulehčuje finanční řízení a plánování.

Datové účetnictví data využívá i zadává

Datové účetnictví je založeno v podstatě na kombinaci programátorských znalostí, účetnictví a CFO. Zvládá bez problémů faktury, ale i finanční plán. Všechno probíhá v online světě, přičemž veškerá data se ukládají na cloud, a tím pádem jsou neustále přístupná. Samozřejmostí je dodržování zákonů, které se účetnictví a daňové oblasti týkají.

Datové účetnictví zrychluje, analyzuje výnosy a náklady, pracuje s účetními daty či systémy organizace.

Jaký je rozdíl mezi běžným a datovým účetnictvím?

Běžné účetnictví zpracovává účetnictví jako takové, mzdy a úřady. Zabývá se i daňovým přiznáním, ovšem už tam chybí digitalizace, odhadování a optimalizace výše daní, nákladová lokace či zpracovávání a vyhodnocování rozpočtů. O dané segmenty se postará datové účetnictví.

Jestliže hledáte specialistu na tuto oblast, obraťte se na společnost Dype. Jedná se o první společnost, která datové účetnictví na českém trhu nabízí. Bude vám k dispozici hodinový finanční ředitel, jenž vám posune podnikání na vyšší úroveň. Pomůže vám s podporou rozvoje byznysu, zjistí hodnotu majetku a bez problémů zvládá i podnikové řízení a rozvoj.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.