Jak vydělat peníze

Trading v režimu home office. Na co si dát pozor

Současná koronavirová krize výrazně akceleruje u mnoha profesí trend práce z domova. Nevyhýbá se to ani tradingu. Díky technologickému progresu je dnes už bez problémů možné, aby měl obchodník doma přístup k forexovému účtu a realizoval obchody z pohodlí domova. Založit si obchodní účet lze i s minimálním vkladem a trvá to řádově několik dní, u některých brokerů dokonce jen několik hodin. Přesto je dobré vědět o úskalích obchodování z domu, aby tím neutrpěly vaše výsledky a případné zisky.

Pokud jste se rozhodli pro provozování tradingu z domova, pak byste to měli brát se vší vážností a doma si na to zařídit vhodné prostory. Vytvoření „officového“ prostředí je nesmírně důležité pro udržení fokusu a produktivního flow. Domácí prostředí neznamená, že se můžete věnovat obchodům z postele nebo u toho večeřet s rodinou. Pokud chcete udržet tempo s těmi nejlepšími tradery, budete na to potřebovat odpovídající prostředí bez rozptylujících faktorů. Vyberte si ideálně samostatnou místnost, nebo alespoň kout v rámci nejméně vytěžované místnosti v bytě.

„Naprostým základem je, aby vás během soustředění nic nevyrušovalo. Neobejdete se bez stabilního a rychlého internetového připojení, širokého stolu a pohodlné ergonomické židle. Podle náročnosti vaší obchodní strategie a sofistikovanosti obchodního plánu můžete potřebovat i více monitorů, abyste mohli sledovat více zdrojů současně. Obchodování vyžaduje absolutní koncentraci, snažte se proto eliminovat veškeré rozptylující faktory na nezbytně nutnou dobu. Své obchody provádějte precizně a s plným soustředěním – v domácnosti jasně komunikujte, čemu se věnujete, a stanovte si čas, po který nechcete být rušeni,“ radí hlavní analytik přední brokerské společnosti XTB Jaroslav Brychta.

Obchodníkem na částečný úvazek

Výhody domácího prostředí vedou nadšence k tomu, aby trading provozovali jako jeden ze svých zdrojů příjmů, jiní zase chtějí obchodovat na plný úvazek. „Je důležité brát v úvahu, jestli obchodujete na částečný úvazek a z podnikání máte jen občasný přivýdělek, nebo se tomu věnujete takzvaně na hlavní pracovní poměr. Roli hraje to, jestli obchodujete intradenně, swingově či pozičně. Pokud sledujete dlouhodobější grafy na denní či týdenní bázi, můžete obchodní příležitosti nebo průběh otevřených obchodů zkontrolovat párkrát za den klidně i z chytrého telefonu či tabletu. Když ale obchodujete intradenně, je potřeba sledovat trhy pár hodin v kuse a mít na to potřebné zázemí a klid,“ radí Jaroslav Brychta z XTB.

I když si jako hlavní pracovní prostředí zvolíte home office, odborníci doporučují čas od času zajít do kanceláře a potkávat se s ostatními tradery z komunity. Zápal podobně orientovaných lidí, ambice druhých či zkušenosti s úspěchy a neúspěchy vás mohou také posouvat dále a jsou součástí vašeho vzdělávacího procesu.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.