Důležité informace

Tipy, jak se efektivně učit

Čeká vás důležitá zkouška, ale učení vám nejde tak, jak byste potřebovali? Možná jste jen zvolili nesprávnou techniku. V následujících řádcích pro vás máme tipy k efektivnějšímu učení, aby to šlo jako po másle.

Vyzkoušejte doplňky stravy

Žádný suplement z vás Einstaina neudělá, ale na druhou stranu vám může pomoct k lepšímu soustředění či kvalitnějšímu spánku. Dobrou volbou jsou například produkty Mindflow, alespoň podle této Mindflow recenze, která vyšla na Ecoblogu.

Učení si rozvrhněte

Pokud si jasně rozvrhnete hodiny, které budete věnovat studiu, učení bude o poznání jednodušší. Když si stanovíte 5 hodin denně před náročnou zkouškou, učte se raději v ranních hodinách, kdy mozek není unavený po náročném dni a snadno zvládne si zapamatovat mnohem více informací.

Rozvrh, který jste si určili dodržujte! Nejenže se budete cítit lépe, že jste studiu věnovali dostatek času, ale se díky tomu značně sníží míra stresu před důležitou zkouškou.

Vyhraďte si k učení prostor

Spousta lidí nemá učení příliš v oblibě, a pokud navíc zvolí nesprávné místo k učení – může to být opravdový teror. Pokud jsou vašimi každodenními pomocníky počítač nebo nespočet podkladů ke studiu, je na místě zvolit správný prostor, ve kterém se budete během učení cítit příjemně. Náročné hodiny plné studia prožijete nejlépe u stolu, nikoliv v posteli. Není žádným tajemstvím, že pokud u učení ležíte, tak vás to bude spíše odrazovat.

V případě, že se nepotřebujete učit nahlas, si můžete učení zpříjemnit třeba v kavárně či knihovně.

Dostatek spánku

Spánek je aktivita, kterou byste určitě během zkouškového období neměli vynechávat. Protože právě nedostatek spánku má značný vliv na to, kolik učiva si zapamatujete. Pokud se věnujete studiu unavení, uložíte v paměti mnohem méně informací než byste potřebovali. Ideální délka spánku je kolem 6-8 hodin.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.