Půjčky a úvěry

Rychlá půjčka ano, ale musíte dodržet základní pravidla

Dostali jste se do situace, kdy vám na účtu nezbyla dostatečná částka na úhradu důležitých výdajů? Porouchal se vám spotřebič, bez kterého se vaše domácnost neobejde, ale do výplaty vám zbývá ještě několik dní? Nemáte-li bokem finanční rezervu, budete se muset poohlédnout po výhodné půjčce. Ještě předtím si ale přečtěte, jak ji vybrat a na co si dát pozor. Předejdete tak riziku, že se kvůli neuváženého výběru půjčky dostanete do problémů.

Bezpečnější než předtím?

Doby, kdy rychlé půjčky nabízelo tisíce subjektů, jsou naštěstí minulostí. Legislativa doznala velkých změn a nyní mohou finanční produkty tohoto typu nabízet pouze prověřené společnosti, na které navíc dohlíží ČNB.

Přesto buďte obezřetní, protože některé firmy zákony obchází a půjčky nabízí i navzdory tomu, že by je za normálních okolností poskytovat neměly. Jako příklad lze uvést tzv. půjčky na živnostenský list, které spočívají v tom, že poskytovatel půjčuje zájemci peníze formou podnikatelské půjčky – na tu se zákon nevztahuje.

Proto si společnost, u které chcete o půjčku zažádat, důkladně prověřte a seznamte se s podmínkami. Solidní poskytovatel klienty prověřuje a nepůjčí každému – roli hrají záznamy v registru a doložitelný příjem.

Budete mít na to půjčku splatit?

Pokud na půjčku dosáhnete, měli byste si dobře spočítat, zda vám splátka nerozhodí rozpočet. Myslete na to, že i malá půjčka může dlužníka dostat do velkých problémů. Příjem, který umožní úhradu splátky, by tak měl být naprosto samozřejmý.

Peníze vám může rychle poskytnou i banka

Rychlé půjčka nenajdete pouze u nebankovních společností. Nabízí je také některé banky – k těm nejoblíbenějším produktům patří Ferratum – rychlá půjčka. Varianta „Ferratum Micro“ je pro nové klienty zdarma, a to ve výši až 9000 Kč na dobu 30 dní. Více informací najdete na www.ferratum.cz.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.