Podnikání

Rusňákova skupina DRFG a její cit vůči regionu

Pokud sledujete investiční skupinu Davida Rusňáka, je vám jasné, že se už od svého vzniku snaží pomáhat v rámci regionu v mnoha různých oblastech. Podporuje celou řadu sociálních, kulturních i sportovních projektů. Pro sjednocení rozmanitých podpůrných aktivit vznikla Nadace DRFG. A velkým trendem v nadačních činnostech je současně i pomoc vlastními kompetencemi. Výkonný ředitel Nadace DRFG, David Macek již sčítá první úspěchy. Nejde tedy jen o fondy a dluhopisy, na které jsou velmi dobré diskuze a recenze.

Čtěte recenze, ať nenasednete do letadla. Nadace DRFG vám napoví.

Nadace DRFG byla založena na jaře roku 2016. Celá skupina DRFG není jen shlukem lidí, kterým jde pouze o maximální zisk. Má totiž velký cit vůči regionu. Skupinka lokálních patriotů dává své názory najevo konkrétními činy. David Macek se s Petrou Rusňákovou a zakladatelem DRFG Davidem Rusňákem párkrát sešel a po několikátém setkání bylo jasné, že jeho investiční skupina pomáhá regionu v celé řadě oblastí. Na rozdíl od jiných skupin ale stále neměla svoji nadaci, která by podporu prováděla systematicky a zastřešovala ji. Nadace je hodně univerzální, aby bylo možno podporovat široké pole aktivit.

Stávající činnost Nadace DRFG

Podpora festivalu Meeting Brno se ukázala jako velmi úspěšná a měla dobré recenze. Akce významně ovlivňuje veřejnou atmosféru v Brně i na Moravě. Velmi dobrým směrem se vydal i projekt na podporu finanční gramotnosti mládeže, zejména pocházející z neúplných rodin a dětských domovů. Pomáhá se finančně i vlastními kompetencemi. Nadace má nezištně přinášet radost a současně je i mezinárodně ukotvena třeba v European Venture Philanthropy Association sdružující prestižní nadace velkých společností. Sem patří německé finanční domy, automobilky, společnost Ikea nebo lichtenštejnská knížecí banka. Do tohoto prostředí vstupuje i italská podnikatelská asociace Compagnia delle opere s propracovaným systémem.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.