Půjčky a úvěry

Půjčku dnes může získat každý

Pokud jste si ještě před několika lety žádali o půjčku, měli jste jenom dvě možnosti. První z nich znamenala oslovit lichváře, zatímco ta druhá banku. Doba však pokročila, což je spojeno také s faktem, že jako zájemci o konkrétní úvěr máme také mnohem více možností, na koho se můžeme konkrétně obrátit. Hitem jsou určitě nebankovní společnosti, které dokážou svou nabídku specifikovat i tak, že je určená skutečně každému. Podívejme se proto na několik příkladů, kdo všechno dnes může úvěr získat.

Než k tomu dojde, nezapomínejme také upozornit na to, že přílišná benevolence může být spojena také s nutností počítat s vyššími úrokovými sazbami, stejně jako s vyšším RPSN. A to může logicky vést k budoucím problémům s tím, že sebe, ale třeba i svou rodinu výrazným způsobem zadlužíte. Tomu je třeba se ve všech případech raději vyhnout.

Měli jste finanční problémy? Nevadí

Když podáte svou žádost u banky, máte téměř stoprocentní jistotu toho, že bude nahlížet do registrů. A to jak do těch bankovních, tak samozřejmě také do registrů nebankovních. Pokud najde v některém z nich záznam, je to jasný důvod pro odmítnutí vaší žádosti. Proto je třeba hledat alternativu právě v segmentu nebankovním, kde jsou k dispozici půjčky pro dlužníky. Tedy pro takové osoby, které měli v minulosti, ale i přítomnosti problémy hlavně se splácením svých závazků. A to ať šlo například o:

  • Půjčky a jiné úvěrové produkty
  • Platby spojené provozem bytu
  • Výdaje spojené s telefonními paušály, nebo pojišťovnami

Dodat bychom měli i to, že dané půjčky mohou být ideální volbou i pro na první pohled bezproblémové klienty. A to proto, že často se stačí s jednou platbou o pár dní opozdit, a již můžete být zapsáni v registrech na několik let.

Nebankovní společnosti půjčí, i když nemáte majetek

V mnoha případech se setkáme s povinností toho, že se za půjčku musíme zaručit naším majetkem. Nejčastěji potom tím nemovitým, jako je například byt nebo dům, stejně jako pozemek. Pokud však nic z toho nemáme, je třeba hledat takové možnosti, u kterých to zkrátka není nutné. Jedním z takových příkladů je i půjčka bez registru a zástavy. Ta je jasně určena právě pro ty žadatele, kteří nejenom nemají majetek, ale jejich finanční minulost není nijak růžová. Právě tato oblast půjček je dnes tou nejvyhledávanější. Nejenom, že si lze půjčit třeba pár tisíc před výplatou, ale problémem nemusejí být ani klasické úvěr v řádech desetitisíců i statisíců. A to ať už se jedná o varianty účelové, nebo varianty neúčelové.

Nemáte příjem? Ani to není problém

Třetí skupinou takzvaných problémových klientů jsou lidé, kteří zkrátka nemají příjem. I takových je dnes celá řada a jistě řadu z nich nejdeme i mezi sebou. Mohou to být nejenom osoby nezaměstnané, nebo pracující načerno. Stejně tak to mohou být třeba i studenti, matky na mateřské dovolené, nebo důchodci. I ty banky odmítnou kvůli tomu, že nejsou ekonomicky aktivním obyvatelstvem. Naštěstí nebankovní půjčka je pro ně připravena skutečně vždy, když peníze potřebují. Stačí si o ni požádat. A že je to možné například online, z pohodlí domova, to určitě není třeba dodávat.

Jednoduchost dnes dominuje

V souvislosti se segmentem problémových klientů musíme jasně dodat, že v rámci samotných žádostí ani vyřizování není nutné cokoliv dokládat. Je to logické, jelikož v mnoha případech dokonce není ani co. A tak se lze obejít bez dokumentů, jako jsou výplatní pásky, potvrzení zaměstnavatele, ale v některých případech dokonce není nutná ani tištěná smlouva. S touto geniální výhodou přicházejí takzvané mikropůjčky, které dokážou zaslat požadovanou částku na váš bankovní účet třeba i do několika málo minut.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.