Bydlení

Prodej prostřednictvím realitní kanceláře není vždycky výhodný

Když se člověk rozhodne prodat svou nemovitost, nezávisle na tom, jestli se jedná o byt nebo rodinný domek na předměstí, musí mít svůj důvod. Často jsou tím pohonným motorem dluhy, které člověka tíží a které musí splatit v co nejkratší době. Jindy je to však touha investovat nebo jenom snaha se zbavit příbytku, který ho už nějaký ten týden trápí. V takové chvíli se často uchyluje k realitní kanceláři, ovšem jestli je toto dobrá cesta? Ne, existuje lepší.

Pokud jste se rozhodli prodat svou nemovitost, za zvážení stojí výkup domu nebo výkup bytu. Ne, nemusíte protáčet své panenky, není to špatný nápad vezmeme-li v potaz, jak moc je prodej objektu prostřednictvím realitní kanceláře nevýhodný.

Na peníze si musíte počkat

Jestliže se rozhodnete pro využití realitní kanceláře, předpokládá se, že budete nějaký ten pátek čekat. A to nejen na prodej nemovitosti, ale také na peníze, které potřebujete z prodeje vytěžit. Důvod je prostý – prodej se odvíjí od poptávky, také od nafocených fotografií či od stylu, s jakým jsou nemovitosti prodávány realitním makléřem.

V případě, že svolíte k výkupu nemovitosti, budete mít peníze prakticky ihned na ruce. Společnosti vyplácí domluvenou kupní cenu na ruku během několika dnů čili prakticky do týdne můžete dostát svým finančním závazkům. A to je paráda, nemyslíte?

Exekuce mohou být problémem

Realitní kanceláře se zpravidla ženou do prodeje takových nemovitostí, kde je vysoká pravděpodobnost zisku a rychlého prodeje. Proto se dávají ruce pryč od objektů, jež jsou zatíženy exekucí, případně které s sebou nesou věcné břemeno či mají padnout do dražby. Jenže i takové nemovitosti potřebují zachránit, respektive jejich majitelé ano. Proto v takovém případě vsaďte také na výkup objektu.

Společnosti vykupující nemovitosti se totiž nebojí ani exekucí, ani věcných břemen či dalších podobných přítěží.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.