Podnikání

Proč je výhodné mít eshop ve WordPressu?

Nejpoužívanější redakční a publikační platforma na světe WordPress funguje již celou řadu let, konkrétně od roku 2003. Svou popularitu si však nezískal přes noc. V dnešní době na WordPressu funguje více než 30 % všech webů. Co se týče redakčních systémů je to dokonce až 65 %. Ovšem popularita této platformy stále roste, a není se čemu divit. WordPress nabízí svým uživatelů, celou řádu podstatných výhod, které vám představíme v následujících řádcích.

Jaké výhody vám může nabídnout platforma WordPress?

Cena

Hned na začátku je na místě vyzdvihnout především cenu, protože na rozdíl od ostatních redakčních a publikačních systémů je WordPress kompletně zdarma. Za využívání služeb tedy neplatíte vůbec nic. Máte však k dispozici tzv. prémiové produkty, jako jsou grafické šablony či pluginy – například WooCommerce pluginy pro e-shopy, které si můžete zakoupit za přijatelný příplatek. Pokud byste chtěli podpořit vývoj a další vylepšování platformy, máte možnost zaslat libovolný příspěvek.

Rozšířitelnost

Jak už jsme výše zmínili, základní verzi WordPressu si můžete rozšířit o prémiové šablony, pluginy a snippety. Možnosti jsou vskutku bohaté a nechybí ani rozšíření jako WooCommerce Zásilkovna.

Prémiové pluginy pro WooCommerce nabízí například Toret.cz. V nabídce najdete pluginy jako WooCommerce Fakturoid a iDoklad nebo pluginy pro integraci platebních bran GoPay a Comgate.

Široká komunitní základna

Ne nadarmo se říká, že v jednotě je síla. WordPress má obrovskou komunitní základnu a neustálou podporu vývojářů, tudíž už vám žádná novinka ve světě webového designu prostě neunikne. Jakmile na internetu vyjde nový moderní trend, během chvíle ho najdete i na WordPressu. Široká komunita uživatelů je tedy velkou výhodou zvláště, když máte jakýchkoliv problém, který sami nezvládnete vyřešit, stačí hledat a odpověď se vždy najde.

Jednoduché ovládání a rychlá instalace

S ovládáním a instalací platformy si rovněž nemusíte lámat hlavu, protože administrátorská sekce je intuitivní a naprosto jednoduchá i pro úplné začátečníky. Stačí pár kliknutí a můžete začít publikovat.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.