Podnikání

Přeprava nadrozměrných nákladů je specifická akce. Žádá si vysoce kvalifikovaný přístup a zkušenosti

Když dva dělají totéž, není to totéž. A stejně tak platí, že přeprava zásilky rozhodně není totéž jako přeprava nadrozměrné zásilky – zatímco v prvním případě jde o docela běžnou záležitost, kterou zvládne takříkajíc s prstem v nose každý slušnější speditér, těžký náklad nadstandardních rozměrů již vyžaduje velmi odborný přístup. Jedná se o vskutku delikátní záležitost, kterou je radno svěřit skutečným profesionálů. Zajímají vás detaily?

Co říká na přepravu nadrozměrných zásilek zákon?

Především si ujasněme pojem nadrozměrná přeprava. Zásilku označujeme jako „nadrozměrná“, pokud svými parametry přesahuje standardní rozměry. Míry stanovuje vyhláška Ministerstva dopravy č. 209/2018 Sb., o hmotnostech, rozměrech a spojitelnosti vozidel. Samotná přeprava těžkých zásilek pak musí probíhat v souladu s § 25 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů.

Povolení pro místní komunikace vydává obecní úřad. Pro silnice I., II. a III. třídy, a to v případě, že trasa přepravy nepřesáhne územní obvod jednoho kraje, je zapotřebí povolení krajského úřadu. V případě, že přeprava těžkých nákladů probíhá nad rámec jednoho kraje a na dálnicích, je nutné kontaktovat Ministerstvo dopravy ČR.

Větší rizika a nároky na logistiku

Přeprava nadrozměrných zásilek je již ze své podstaty náročná – naplánování dílčích fází tak, aby byla eliminován rizika bezpečnosti provozu současně nedošlo k poškození pozemní komunikace či jiným nepříjemným komplikacím, vyžaduje komplexní přístup a specifické zkušenosti. To vše včetně moderního vozového parku a potřebného technického vybavení nabízí expert na spedice – společnost Easy Logistics.

Pokud vás zajímá flexibilní přístup a možnost vyřízení ve velmi krátkém čase (zpravidla do 48 hodin), pokračujte na easylogistics.eu, kde najdete podrobné informace a kontakty.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.