Podnikání

Přeprava nadměrných nákladů a výběr dopravce

Nadměrná doprava není poptávána dnes a denně, a tak na ni není mnoho přepravních firem připraveno a vybaveno vlastní technikou. Dobrá spediční firma však ve svém portfoliu má možnosti, jak vyřešit přepravu nadrozměrných zásilek. A to včetně zajištění doprovodu.

Každý, kdo již někdy poptával přepravu nadměrného nákladu, ví, že jde o velmi specifický obor. Přeprava nadrozměrných nákladů je velice náročnou disciplínou. A pro vás jakožto zadavatele není vždy úplně jednoduché se v různých nabídkách vyznat a vybrat si tak spolehlivého partnera. Takového přepravce, který dokáže rychle a bezproblémově zajistit přepravu velkých i těžkých nákladů, které nesplňují maximální limity pro hmotnost a rozměry.

Transport takové zásilky má svoje specifika a vyžaduje vyřízení celé řady různých povolení, především od regionálních a státních orgánů. Pokud se bude náklad přepravovat dokonce za hranice, je důležité, aby zvolený přepravce měl také přehled o jednotlivých státech, skrze které bude přeprava realizována. Pravidla nadrozměrné dopravy se v jednotlivých evropských zemích totiž liší, stejně tak jako postupy pro získání potřebných povolení.

Pokud i vy potřebujete čas od času řešit, jak dostat váš cenný nadrozměrný náklad na místo určení, dobře si promyslete, koho si pro spolupráci vyberete. Dobrý dopravce je flexibilní a dokáže pružně reagovat na vaše potřeby. Přeprava nadrozměrných zásilek proběhne bez problému, pokud si zvolíte takovou společnost, která má zkušenosti, znalosti, techniku, a především individuální přístup. Nadrozměrná doprava víc než jiná vyžaduje spolehlivého partnera, který se o vaše zboží postará od nakládky až po vykládku. Také musí vědět, jak zajistit všechny potřebné dokumenty a umět si správně naplánovat a načasovat celou trasu i vzhledem k maximálním povoleným rychlostem v projížděných úsecích.

Pokud i vy máte požadavek na přepravu objemově či hmotnostně nadrozměrného nákladu, obraťte se s důvěrou na přepravní společnost Joppa Logistics. Připraví vám individuální časově i cenově optimální řešení. Jako správní profesionálové s velkými zkušenostmi si nejprve zmapují a zoptimalizují trasu nákladu. Zajistí potřebná povolení a doprovodné služby. A technicky zabezpečí náklad po celé trase převozu. Samozřejmostí je pochopitelně pojištění v rámci úmluv CMR. Problémem ale není ani zajištění pojištění přepravovaného nákladu nad rámec CMR. Součástí sjednané služby je i dohled nad pohybem a stavem nákladu. Přeprava je realizovaná takzvaně „door to door“, tedy ode dveří ke dveřím podle vašeho přání. Dohodnout si můžete také dodání z i do evropského námořního přístavu.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.