Podnikání

Pořiďte si kalibry potřebné přímo ve vaší firmě

Působíte v oblasti strojírenství či v jiném oboru, kde záleží na každé setině milimetru? Pak nejspíš velmi dobře víte, jak důležitou roli ve výrobě hraje kontrola rozměrů. Poslat ven výrobky s nevyhovujícím rozměrem je obrovský průšvih. Připraví vás o důvěru ze strany zákazníka i o spoustu peněz. Finančně výhodnější je rozhodně investovat raději nějaké peníze do kontroly. Do pracovníků, již kontrolu provádí, i do patřičného vybavení, díky němuž jim práce půjde rychleji od ruky.

Měření každého výrobku pomocí posuvného měřítka či jiného měřidla je sice jednou z variant, ale jde o proces velmi zdlouhavý, a především náchylný na chyby. Chybovat je lidské, člověk se snadno přehlédne, zapomene si zkontrolovat, zda je měřidlo správně nastavené, a problém je na světě. Právě proto se ve velkovýrobě ke kontrole rozměrů tak často používají kalibry.

Kalibry jsou nejrychlejším způsobem, jak zkontrolovat rozměry

Kalibry se sice běžně řadí mezi měřidla, ale nejsou měřidlem v pravém slova smyslu. Nenajdete na nich totiž naprosto žádná čísla, žádnou stupnici. Každý kalibr je vyroben na určitý rozměr, například kalibr m42×1,5 je určen na metrický závit s těmito rozměry, nedokážete s ním ověřit žádný jiný závit.

Kalibr má buď dvě části, nebo dvě strany. Jedna část (strana) na kontrolovaný výrobek musí jít nasadit a druhá nikoliv. Proces kontroly rozměrů je tedy opravdu jednoduchý, pouze nasazujete kalibr na výrobek. Šance na chybu je velmi minimální.

Kde sehnat přesně takový kalibr, jaký potřebujete

Na každý rozměr je nutné pořídit speciální kalibr. Některé jsou široce rozšířené, například zmiňované kalibry m42×1,5 seženete docela snadno. Kde však sehnat válečkové či třmenové kalibry atypických rozměrů? Kde pořídit kalibry na jiné než metrické závity?

Velmi bohatou nabídku kalibrů objevíte v e-shopu Kalibry.cz, jejž provozuje společnost Michovský tools. A kdybyste přece jenom nenašli, co hledáte, můžete si nechat vyrobit kalibr na míru.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.