Podnikání

Ochranná známka: Vaše velká konkurenční výhoda

Konkurence nikdy nespí a nechcete-li, aby se přiživila na kvalitě vašich produktů a jedinečnosti služeb, které poskytujete, zvažte registraci ochranné známky. O co se jedná, jaké jsou její výhody a jak efektivně postupovat při registraci, se dozvíte v následujících odstavcích.

Co je to ochranná známka a jaký je její význam?

Ochranná známka je označení pro grafické znázornění. Mohou ji tvořit slova, písmena, číslice, barvy, kresby i tvary, které slouží k odlišení výrobku nebo služeb. Vyjadřuje soutěžní postavení svého majitele na trhu a zastává funkci důležitého nástroje pro získání a udržení pozice vůči konkurenčním subjektům. Má však i další funkce – ochrannou, rozlišovací a monopolizační.

Pomocí ochranné známky ulehčíte výběr spotřebitelům. Zbavíte své zboží anonymity a odkážete na jeho původ. Zároveň se postaráte o určitou záruku kvality a jakosti, které jsou s produktem spojeny. V neposlední řadě ochráníte své investice do reklamy. Ochranná známka představuje efektivní marketingový prostředek, protože je dlouhodobě spojena s určitým zbožím.

O ochranné známce se vyplatí uvažovat i v momentě, kdy nemáte ambice na prvenství na trhu. Vlastník ochranné známky má podstatně zjednodušenou důkazní situaci v momentě, kdy dojde k porušování práv.

V současné době je ochranná známka jasnou konkurenční výhodou, a to téměř ve všech odvětvích.

Jak na registraci ochranné známky?

Rozhodnete-li se svůj produkt nebo službo zaregistrovat, budete muset podstoupit určitý proces. Ten spočívá v registraci na Úřadu průmyslového vlastnictví, který známku po důkladném posouzení zapíše do rejstříku.

Nechcete-li ztrácet čas administrativou, využijte novou službu Patentoid, která umožňuje registrace ochranných známek online. Služba je určena pro každého, kdo preferuje rychlé a efektivní řešení. Mezi pravidelnými zákazníky jsou fyzické osoby, OSVČ, manažeři, jednatelé firem a marketingoví specialisté.

Vy pouze vyplníte základní informace a o zbytek se postarají poskytovatelé služby. Jednodušší způsob registrace ochranných známek nenajdete.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.