Důležité informace

Obdarovat své blízké, dát jim trochu radosti do kuchyně

Hledáte něco, čím byste podnítili ve vašich blízkých nový koníček a zájem? Pokud patří mezi nápadité a zvídavé, možná jim zalahodí olivový olej. Nespěchejte a vybírejte pečlivě. Dárkový balíček je přitom nejlepším řešením, pokud si nejste jistí, která odrůda by zabodovala nejlépe. Nápovědou ale jistě může být fakt, že některé se spojí lépe s mořskými rybami na grilu, jiné zase vyniknou v těstovinových salátech a třetí pak můžete přidat do vanilkové zmrzliny a zkusit mlsat trochu jinak než obvykle.

Olivový olej milují lidé už tisíciletí

Antickým kulturám přišel vhod a snad i díky němu zaznamenal středomořský svět tak mohutný rozkvět v období na přelomu letopočtu. Dárek v podobě olivového oleje proto rozhodně není žádným šlápnutím vedle, dopřát si jej nakonec můžete v tisíci různých podobách. Jen tak na lžičce po ránu na lepší trávení, ale třeba také v kombinaci s něčím, co máte rádi – propečený steak, ale také čokoládový dort, až tak široký repertoár má ona klasická plodina z prosluněných krajů.

Zajímavý dárek pro obchodní partnery aneb fantazii se meze nekladou, i tímto směrem se mohou vydat malé pecky se zeleným odstínem. Vybírejte něco, co je skutečně reprezentativní a nebuďte propagátory zavedených klišé o lahvích vína nebo sektu. Olivový olej je totiž surovinou, kterou se v Itálii, Chorvatsku nebo Řecku vůbec nešetří – a místní obyvatelé vědí už několik tisíc let, proč si oliv tolik váží.

Řada nevšedních variant pro každého

Není kam spěchat, protože výběr se musí dobře promyslet. Nejzajímavější dárek pro muže by mohl mít podobu olivového oleje, jenž si dobře rozumí s propečeným masem – ideální dárek pro ženu zase bude produkt z oliv, který najde společnou řeč s něčím lehčím. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost a čím obdarujete své blízké, variant je připraveno opravdu dost!

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.