Podnikání

Nevyužijete-li klasickou kancelář, zřiďte si virtuální sídlo. Ušetříte peníze i starosti

Potřebujete reprezentativní sídlo pro svou společnost a profesionální kancelářské služby, které vám usnadní každodenní podnikání? Chcete minimalizovat byrokracii a množství potřebných zaměstnanců? Rádi byste snížili fixní náklady a platili pouze za služby, které opravdu využíváte? Efektivní řešení představuje virtuální sídlo – moderní trend populární zejména mezi začínajícími podnikateli, menšími firmami a zahraničními subjekty.

Virtuální kancelář funguje jako opravdové byznys centrum. Nachází se v reprezentativně vyhlížející budově, většinou v centru Prahy nebo jiného velkého města (oblíbené je sídlo společnosti Brno). Kromě toho, že slouží firmě jako sídlo a korespondenční adresa, obvykle zahrnuje také volitelné administrativní služby. Například obsluhu datové schránky, zastupování při jednání s úřady, vyřizování korespondence a v neposlední řadě asistenční služby všeho druhu (tzv. virtuální asistentka).

V čem je lepší virtuální sídlo oproti klasické kanceláři?

V praxi samozřejmě záleží na specifických požadavcích firmy. Virtuální kancelář se jistě nehodí pro všechny druhy podnikání, nicméně cílové skupině (tedy podnikatelům, kteří nepotřebují fyzické kancelářské prostory) nabízí spoustu podstatných výhod.

V prvé řadě jde o velkou finanční úsporu. Pronájem klasické kanceláře se stejnými kvalitativními parametry (tzn. prestižní adresa, moderní budova, služby apod.) je mnohonásobně dražší, což je pro spoustu firem podstatným kritériem.

Zákon vyžaduje, aby měla každá společnost sídlo. Pokud povaha činnosti subjektu nevyžaduje klasickou kancelář, pak se lze díky virtuálnímu sídlo vyhnout platbám za služby, opravy, rekonstrukce a další položky. A díky asistenčním službám se sníží výdaje za personál.

Konkrétní informace najdete na www.sidlavbrne.cz

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.