Podnikání

Moderní školení BOZP a PO probíhá online a je zábavné

Dle platné legislativy jsou zaměstnavatelé povinni zajistit pro zaměstnance školení BOZP a PO. Pracovník si musí nepříliš populární povinností projít při nástupu do pracovní pozice, ale také při změně pracovního zařazení. A také pravidelně, byť v zákoně nejsou pevně stanovené termíny (odborníci však doporučují min. jednou za 2-3 roky dle typu profese). Existujte však možnost, jak „noční můru zaměstnavatelů a zaměstnanců“ vyřešit rychle, efektivně, a dokonce zábavnější formou.

V posledním roce se prakticky ve všech oborech udály nevídané změny, a jen málokoho překvapí, že drtivá většina firem nyní sází na vzdělávání online. Pandemie koronaviru sice nezpůsobila revoluci – spousta zaměstnavatelů preferovalo školení na dálku i v minulých letech, ale rozhodně lze vypozorovat výrazný nárůst.

Trend potvrzuje také společnost PREVENT, která se v oboru BOZP a PO pohybuje přes 20 let a vyvinula úspěšnou platformu INSTRUCTOR. V České republice patří ke špičce a kromě zmíněných oblastí zajišťuje i jiná školení a vzdělávání formou e-learningu. Díky bohatým zkušenostem a dlouholetému vývoji je proces výuky dotažen k dokonalosti. Účastníci si z kurzů odnáší spoustu nových poznatků a většina bez nadsázky tvrdí, že je daný způsob vzdělávání baví.

Jasná volba pro zaměstnavatele a personalisty

Fakt, že je možné vyřešit školení požární ochrany či BOZP online, je pro mnohé zaměstnavatele, personalisty a další osoby, jimž tato záležitost leží na bedrech, vysvobozením. Vzdělávání na dálku je výhodné finančně i časově – zaměstnanci se ho mohou zúčastnit kdykoliv, aniž by se museli v konkrétní čas nacházet na určitém místě, často i mimo standardní pracoviště. Platforma INSTRUCTOR navíc automaticky připomíná termín pro zopakování, čímž minimalizuje riziko, že se na školení zaměstnanců zapomene. Velkou administrativní úlevou je také zpracování dokumentace BOZP a PO.

A proč vzdělávání online preferují i zaměstnanci? V případě školení na platformě INSTRUCTOR vyzdvihují interaktivitu, příjemnou grafiku, přehledné prostředí a zábavné prvky, díky kterým jsou kurzy mnohem zajímavější než běžné prezenční školení. Účastníci si sami zvolí vyhovující tempo a po absolvování získají certifikát. Školit se mohou v kanceláři během pracovní doby, ale samozřejmě i kdykoliv jindy – třeba doma.

Proč zvolit kurzy na INSTRUCTORU?

Společnost PREVENT udržuje veškerá školení v souladu s platnou legislativou. Kurzy průběžně aktualizuje a doplňuje o nové informace. Zájemci jistě uvítají možnost přípravy na míru specifických potřeb.

Kromě BOZP a PO jsou dostupné kurzy první pomoci, školení řidičů, informační a kybernetické bezpečnosti, GDPR a další druhy online školení, které reflektují aktuální požadavky moderního pracovního prostředí. Nedílnou součástí jsou poradenské služby a uživatelská podpora. Kvalitu platformy potvrzuje více než pět tisíc firem, jež ji v současné době využívají.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.