Na FreeHostingu Endora běží desítky tisíc webů. Přidejte se ještě dnes!

Vytvořit web zdarma

Na FreeHostingu Endora běží desítky tisíc webů. Přidejte se ještě dnes!

Vytvořit web zdarma
Podnikání

Miroslav Výboh není „jen“ veleúspěšný podnikatel. Je také milovník závodění ve Ferrari

Miroslav Výboh je muž, který toho v životě dokázal víc než většina ostatních. Jako absolvent ekonomie s bohatou podnikatelskou historií patří mezi nejbohatší a nejúspěšnější Slováky. Není však typickou celebritou a na rozdíl od většiny ostaních bohatých podnikatelů ve své vlasti není příliš známý. Na druhou stranu je poměrně známou osobností v motoristickém sportu, kde se proslavil především svou účastí v závodě Ferrari Challenge Europe.

Pokud jde o lobbistu Miroslava Výboha, může se rozhovor ubírat různými směry. Investoval do nemovitostí a několika technologických firem a zastával vysoké funkce, včetně postu honorárního konzula Monaka na Slovensku. Kromě toho se přátelí také s bývalým slovenským premiérem Robertem Ficem. Jeho aktuální podnikání je však neméně zajímavé. Pod hlavičkou své společnosti MiddleCap provozuje například síť oční optiky Fokus.

Pravdou je, že Miroslav Výboh se v současné době potýká s řadou problémů, které souvisejí se způsobem, jakým získal své bohatství. Nechme však kontroverze stranou a zaměříme se na jeho lásku ke značce Ferrari.

Jak nedávno informovalo Autoforum, Výboh měl vždy velkou slabost pro vozy s logem italského plnokrevníka. Ferrari je jeho srdeční záležitostí a v květnu 2020 se společnost oficiálně pochlubila, že slovenský podnikatel společně se svým synem jezdí na okruhových strojích. I když se situace kvůli zatykači změnila, supersportovní vozy jsou stále jeho velkým koníčkem.

Odpověď na otázku, jak se vlivný podnikatel dostane k pilotování závodních vozů Ferrari, je jasná. Vše začalo sbíráním drahých vozů této značky a závodění bylo dalším logickým krokem.

Stejná diagnóza „postihuje“ i jeho syna Matúše, s nímž se střídá za volantem Ferrari 488 Challenge Evo. Oba jsou členy týmu Scuderia Praha, přičemž Matúš se pravidelně umisťuje na stupních vítězů.

V případě otce a syna Výbohových jde o skutečnou vášeň pro Ferrari. Kromě závodění se pravidelně účastní různých akcí, včetně například Mille Miglia, kde předvedli své krásné historické Ferrari 166 MM Berlinetta.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.