Podnikání

Miroslav Výboh není „jen“ veleúspěšný podnikatel. Je také milovník závodění ve Ferrari

Miroslav Výboh je muž, který toho v životě dokázal víc než většina ostatních. Jako absolvent ekonomie s bohatou podnikatelskou historií patří mezi nejbohatší a nejúspěšnější Slováky. Není však typickou celebritou a na rozdíl od většiny ostaních bohatých podnikatelů ve své vlasti není příliš známý. Na druhou stranu je poměrně známou osobností v motoristickém sportu, kde se proslavil především svou účastí v závodě Ferrari Challenge Europe.

Pokud jde o lobbistu Miroslava Výboha, může se rozhovor ubírat různými směry. Investoval do nemovitostí a několika technologických firem a zastával vysoké funkce, včetně postu honorárního konzula Monaka na Slovensku. Kromě toho se přátelí také s bývalým slovenským premiérem Robertem Ficem. Jeho aktuální podnikání je však neméně zajímavé. Pod hlavičkou své společnosti MiddleCap provozuje například síť oční optiky Fokus.

Pravdou je, že Miroslav Výboh se v současné době potýká s řadou problémů, které souvisejí se způsobem, jakým získal své bohatství. Nechme však kontroverze stranou a zaměříme se na jeho lásku ke značce Ferrari.

Jak nedávno informovalo Autoforum, Výboh měl vždy velkou slabost pro vozy s logem italského plnokrevníka. Ferrari je jeho srdeční záležitostí a v květnu 2020 se společnost oficiálně pochlubila, že slovenský podnikatel společně se svým synem jezdí na okruhových strojích. I když se situace kvůli zatykači změnila, supersportovní vozy jsou stále jeho velkým koníčkem.

Odpověď na otázku, jak se vlivný podnikatel dostane k pilotování závodních vozů Ferrari, je jasná. Vše začalo sbíráním drahých vozů této značky a závodění bylo dalším logickým krokem.

Stejná diagnóza „postihuje“ i jeho syna Matúše, s nímž se střídá za volantem Ferrari 488 Challenge Evo. Oba jsou členy týmu Scuderia Praha, přičemž Matúš se pravidelně umisťuje na stupních vítězů.

V případě otce a syna Výbohových jde o skutečnou vášeň pro Ferrari. Kromě závodění se pravidelně účastní různých akcí, včetně například Mille Miglia, kde předvedli své krásné historické Ferrari 166 MM Berlinetta.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.